Komentāri
Rēzeknes domes sēdēs opozīcijas deputāti drīkst uzdot trīs jautājumus
(Foto : LETA)

Lai ierobežotu opozīciju, Rēzeknes pilsētas dome atkārtoti pieņēmusi lēmumu, kas ierobežo deputātiem domes sēdēs uzdodamo jautājumu skaitu līdz trim,  informēja Rēzeknes slimnīcas veselības aprūpes vadītājs un Rēzeknes pilsētas domes deputāts, opozicionārs Jāzeps Korsaks.

“Man gan nav īsti saprotams, kāpēc koalīcija tā baidās no mūsu jautājumiem un priekšlikumiem. Es saprastu, ja tiktu ierobežots debašu laiks, bet nekādā gadījumā uzdodamo jautājumus skaits. Jautājumi jau tādēļ arī tiek uzdoti, lai gūtu pilnu skaidrību par pieņemamajiem lēmumiem. Arī iedzīvotājiem, dzirdot jautājumus un atbildes, ir vieglāk izvērtēt tā vai cita jautājuma pieņemšanas pamatotību,” skaidro Korsaks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Iepriekšējo domes lēmumu par uzdodamo jautājumu skaita ierobežošanu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija uzskatīja par nepieņemamu un atcēla, liekot to pārstrādāt. Atkārtotā lēmuma formulējums ir nedaudz koriģēts, taču saglabā tādu pašu uzdodamo jautājumu skaitu. “Mēs – opozīcijas deputāti – patlaban gatavojam ministrijai jaunu vēstuli ar lūgumu atcelt arī koriģēto lēmumu,” stāsta Korsaks.

Atbildot uz jautājumu, kādēļ Rēzeknes domē izvēlējāties darbu pozīcijā, tautas priekšstāvis atzīst: “Nevarētu tā gluži teikt, ka tā bija mūsu izvēle. Drīzāk tas bija koalīcijas gājiens atstāt mūs – trīs deputātus – opozīcijā, tādējādi atbīdot no pilsētai svarīgu jautājumu risināšanas. Taču veselīga opozīcija arī ir vajadzīga.”

Rēzeknes domē, kur valda Saskaņas centra pārstāvis Aleksandrs Bartaševičs, opozīcijai nākas cīnīties par izdzīvošanu. Tiek ierobežota ne tikai jautājumu uzdošana domes sēdēs, neapmierinātie tiek atlaisti no darba un tiek likvidētas pašvaldības iestādes, intervijā aģentūrai LETA atklāj Korsaks. Viņam saglabāt savu amatu izdevies, pateicoties lielajai uzņēmībai, cīņassparam un tiesu darbiem, kuru rezultātā viņš atjaunots amatā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl