Komentāri

Ekspremjera Einara Repšes dibinātā partija Latvijas attīstībai par sevi atgādinājusi, vēršoties Satversmes tiesā ar kādu prasību. Partijas neapmierinātību radījusi valsts iecere no šā gada atbildību par firmu parādiem uzkraut uz valdes locekļu pleciem.

Latvijas attīstībai cer, ka Satversmes tiesa šo likuma normu atcels, lai gan pērn par tās ieviešanu nobalsoja Saeimas vairākums un atbalstu deva arī prezidents.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

No šā gada spēkā ir kāda strīdīga likuma norma, kas uzņēmuma valdes locekļiem par kapitālsabiedrības nodokļu parādiem paredz atbildību ar savu personisko mantu.

Valsts ieņēmumu dienestam ir tiesības sākt procesu par juridiskas personas nokavēto nodokļu maksājumu atlīdzināšanu no valdes locekļiem, kas šo amatu ieņēmuši laikā, kad maksājumi iekavēti. Partija Latvijas attīstībai, kas neveiksmīgi startēja gan Eiropas Parlamenta, gan Saeimas vēlēšanās, šodien vērsusies Satversmes tiesā, lai jauno likuma normu pārsūdzētu.

Kategoriski pret ieceri iegrožot uzņēmumu valdes locekļus, ir arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera. Tomēr zaļo gaismu pagājušā gada nogalē stingrajai sistēmai deva Saeimas deputāti, kuri ir pārliecināti, ka izmaiņas valstij nāks par labu, lai izķertu krāpniekus.

Finanšu ministrija cer līdz ar jauno likuma normu pamatīgi nopelnīt –  2015. gada budžetā septiņu miljonus eiro, 2016. gadā – uz 7,4 , bet 2017. gadā – uz 7,7 miljonus eiro.

Lasi vēl