Reportāža: ieskaties, kā politiskie spēki vakarnakt līksmoja pēc Eiropas Parlamenta vēlēšanām

1 komentārs

Lai gan notikušo vēlēšanu oficiālie rezultāti tiks publiskoti pusnaktī, sestdien, 25. maijā, pēc vēlēšanu iecirkņu slēgšanas liela daļa partiju pārstāvju un viņu atbalstītāju pulcējās vēlēšanu noslēguma pasākumos.

Lielākā daļa lielo partiju vēlēšanu rezultātus sagaidīja Rīgas centrā vai nu savos birojos, vai restorānos un bāros. Partiju apvienība “Attīstībai/Par!” jau tradicionāli ar bagāti klātiem galdiem, dzērieniem un uzkodām pulcējās vēlētāju aktivitātei sekoja līdzi bārā “Vest”.

Pie krietni pieticīgākiem galdiem savā birojā pulcējās šo velēšanu līdere “Jaunā Vienotība”. Savukārt sekot līdzi datiem par vēlētāju aktivitāti Vecrīgā pulcējās arī Nacionālā apvienība, šis politiskais spēks vakar vakarā cerēja uz divām vietām Eiroparlamentā.

Tikmēr ne jaunākajiem Centrālās vēlēšanu komisijas datiem par vēlētāju aktivitāti, bet gan hokeja spēlei vakar vakarā Vecrīgā sekoja līdzi Zaļo un Zemnieku Savienība. Bet Jaunā konservatīvā partija pulcējās Ziepniekkalnā, partijas biedrei Marijai Balcerei piederošajā ēdnīcā. Konservatīvo Eiroparlamenta vēlēšanu saraksta līderis Andis Kudors bija pārliecināts par stabilu vietu Eiroparlamentā.

Tikmēr neierasts klusums sestdien vakarā valdīja Spīķeros, partijas “Saskaņa” birojā, kur ierasti citās vēlēšanās – gan Saeimas, gan pašvaldību – rezultāti parasti tika sagaidīti ar lielām dzīrēm.