Komentāri

Arī politikas eksperti un Saeimas politiķi vērtē ka Latvija ir spējusi godam noorganizēt pusi no prezidentūras termiņa. Taču reģionu pilsētas vīlušās, ka tā arī nav piepildījies solījums kādu daļu no prezidentūras pasākumiem rīkot ārpus Rīgas.

Prezidentūras trīs mēnešos Latvija ir sarīkojusi jau pustūkstoti sanāksmju, konferenču un forumus Rīgā un Briselē, kurus līdz šim apmeklējuši astoņi tūkstoši cilvēku.

Ārpolitikas eksperti augsti vērtē faktu, ka līdz šim nav bijušas apkaunojošas izgāšanās. Piemēram, politoloģe Žaneta Ozoliņa Latvijas kā maz pieredzējušas valsts līdzšinējo prezidentūras veikumu vērtē kā izcilu.

Par to liecinot, ka, piemēram, nozaru ministrijas nav sūdzējušās, ka to priekšlikumi prezidentūras dienaskārtības veidošanā būtu tikuši ignorēti. Atsevišķi Saeimas deputāti gan uzsver – Latvijai ir jābūt vairāk neitrālai, nevis savas nacionālās problēmas brutāli un bezgaumīgi risināt visas Eiropas līmenī.

Saeimas opozīcijas partija Saskaņa gan sauc Latvijas spēju dominējoši noteikt Eiropas prioritāro jautājumu loku drīzāk kā lavierēšana starp Olanda, Merkeles un Tuska redzējumu. Taču kopumā Latvijas prezidentūras noieto pusi ceļa lielākā opozīcijas partija sauc par veiksmīgu.

Tikmēr vilšanos par prezidentūras totālu nobāzēšanos tikai Gaismas pilī paudusi jau Latvijas pašvaldību savienība. Kritiku neizturot arguments, ka daļas pasākumu pārcelšana uz reģioniem būtu palielinājusi izmaksas, jo pašvaldības bijušas gatavas dot nopietnu līdzfinansējumu.

Ārlietu ministra Edgars Rinkēvičs atbildēja kritiķiem, kuri it kā Latvijā neizjūtot prezidentūras klātbūtni kā vien tikai sastrēgumus. Ministrs uzsvēra – prezidentūra nav karnevāls ielās ar košiem tērpiem.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl