Reģionu apvienība par savu premjera amata kandidātu izvirza Smiltēnu

1 komentārs
Reģionu apvienība par savu premjera amata kandidātu izvirza Smiltēnu
Foto: f64

Latvijas Reģionu apvienība (LRA) šodien nolēma par savu Ministru prezidenta amata kandidātu 13.Saeimas vēlēšanām nosaukt Saeimas deputātu Edvardu Smiltēnu.

Kā vienu no izaicinājumiem Smiltēns savas runas sākumā minēja nepieciešamību panākt, lai iedzīvotāji, tajā skaitā skolu un augstskolu audzēkņi, savu dzīvi vidējā un ilgtermiņā saistītu ar Latviju.

Smiltēna kandidatūru foruma dalībniekiem pieteica LRA vadības pārstāvji. 33 gadus vecais Smiltēns savas politiskās karjeras laikā ir pabijis jau vairākos politiskajos spēkos – politikā viņš iesaistījās caur Aigara Štokenberga un Arta Pabrika veidoto partiju “Sabiedrība citai politikai”. Vēlāk šī partija iekļāvās “Vienotībā”, kur Smiltēns tika kandidējis uz partijas priekšsēdētāja amatu, bet pēc otrā nesekmīgā mēģinājuma viņš partiju pamata un ar savu biedrību pieslējās LRA.

LRA Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Nellija Kleinberga šodien partijas sanāksmē slavēja politiskā spēka darbu, kas neesot novirzījies no pamatvērtībām – ģimenes, ekonomikas, drošības un latviskās identitātes.

Gan Kleinberga, gan LRA Pārstāvju sapulces vadītājs Guntis Gladkins uzrunās uzsvēra, ka LRA frakcijā un kopā ar frakciju strādājošo deputātu skaits ir sasniedzis desmit cilvēkus. Politiķe pauda viedokli, ka tas ir “pamatīgs skaitlis”, kas apliecina, ka LRA parlamentā ir “augusi plašumā un lielumā”.

Pēc partijas pārstāvju domām, LRA frakcija pašlaik esot vienīgā reālā opozīcija, un šis statuss esot laba skola, lai Latvijas Reģionu apvienība nacionālās politikas veidošanā iesaistītos ar vērtīgām zināšanām. Tās gan reizēm esot sāpīgi gūtas, jo “pagriežam vaigu, lai kāds arī iesit”, izteicās Kleinberga.

Politiķe uzsvēra, ka vēlētājiem ir svarīgi, ka politiskais spēks iestājas par reģionu iedzīvotāju interešu aizstāvību, reizē atbalstot arī pilsētu iedzīvotājus. Reģionu iedzīvotājiem ir jābūt tādām pašām tiesībām dzīvot savās dzīves vietās un saņemt tādu izpratni un atbalstu, kāda tā ir lielo pilsētu iedzīvotājiem, uzsvēra politiķe.

Gladkins uzsvēra, ka LRA pērn notikušajās pašvaldību vēlēšanās guvusi pārliecinošus rezultātus un arī pēc tam, veidojot sadarbību ar citiem spēkiem un biedrībām, politiskais spēks ir pārstāvēts vairāk nekā 60 novados.

Jau vēstīts, ka LRA šodien forumā “Reģionu spēks Latvijas izaugsmei” prezentē redzējumu par rīcību vairākās sfērās pirms 13.Saeimas vēlēšanām.