Reformu partija nespēj lemt savu tālāko nākotni

0 Komentāru
Reformu partija nespēj lemt savu tālāko nākotni

Reformu partija šodien sanāca uz kārtējo kongresu, lai spriestu par savu tālāko nākotni. Tomēr gaidāmais lēmums par politiskā spēka reorganizāciju vai likvidāciju atkal netika pieņemts.

Tas jau sāk līdzināties lēnai agonijai. Uz Reformu partijas kārtējo kongresu šodien atnāca vien 24 cilvēki un dalībnieku sejās nav vairs ne miņas no pirms trīsarpus gadiem bijušās eiforijas. Pazīstamu personību starp partijas aktīvistiem paliek arvien mazāk un šodien nepiedalījās pat partijas dibinātājs – Valdis Zatlers, kurš esot komandējumā.

Pēdējā brīdī uz kongresu atnāca Reformu partijas valdes priekšsēdētājs – Vjačeslavs Dombrovskis. Viņš ir nolēmis paiet malā un apgalvo, ka kopsapulci vada – pēdējo reizi.

Foto: LETAReformu partijas valdes priekšsēdētājs Vladislavs Dombrovskis:
Es par savu darbu uzskatu šis partijas pievienošanu pie Vienotības, ko es tā vai savādāk esmu arī izdarījis. Tāpēc savu misiju es uzskatu par pabeigtu. Ja kādam citam biedram ir idejas šo partiju vai biedrību vest un kādu citu nākotni vai rezultātu – tad kopsapulce var pieņemt lēmumu to tā arī darīt.

Kā jau pēdējā laikā ierasts, reformisti par savu nākotni sprieda aiz slēgtām durvīm. Dalībnieku balsis ir sadalījušās uz pusēm. Vieni uzskata, ka partijai ir jāturpina darbība. Otri – ka tai ir jāpārtop par biedrību. Par partijas likvidāciju nobalsoja tikai viens cilvēks. Lēmuma pieņemšanu atlika uz mēnesi.

Reformu partijas valdes locekle  Inga Antāne:
Ņemot vērā to, ka ir tik daudz dažādu viedokļu, un ievērojot tomēr arī gan statūtus, gan likumā noteikto kārtību, mēs šobrīd vienojamies jauna kongresa sasaukšanu, ar konkrētu darba kārtību. Lai biedriem vēl ir laiks apdomāties un tad jau nākamajā kongresā lemt par vai nu turpināšanu, vai nu kādu citu formu, arī par valdes locekļu iecelšanu. 20:22

Pēc politologa Ivara Ijaba domām, Reformas partijā vairs nav ko glābt.

Foto: LETAPolitologs Ivars Ijabs:
Tur nekad tādas īstas partijas nav bijis. Tur ir lielos vilcinos vienmēr bijis cilvēku kopums, kurš pateicoties Zatleram gribēja nonākt kaut kādos amatos. Nu viņiem tas izdevās 2011 gadā. Šobrīd liekas, ka šis konkrētais lifts ir izmantots un ļaudis meklē citus liftus.

Līdzīgu likteni politologs prognozē arī abām jaunizveidotajām partijām, kas iekļuva 12.Saeimā: No sirds Latvijai un arī Latvijas Reģionu apvienībai.

Ivars Ijabs:
Īstenībā, Latvijai kopumā būtu vērts domāt par partiju sistēmas stiprināšanu. Lai šādi scenāriji dažādu populistisku avantūru vadīti, vienalga, kas to lai darītu, vai tas būtu Valdis Zatlers, vai Ingūna Sudraba, vai  Artuss Kaimiņš, vai  vienalga kas – lai tas tomēr nebūtu tik vienkārši iespējams.  Jo mēs redzam ka tie cilvēki, kuri tur nonāk no šī saraksta vienkārši pašķīst, zaudē jebkādu lojalitāti, un tā partija vienkārši pašķīst – un tad ko tad domāt tiem cilvēkiem, kas ir par to balsojuši?

Daļa Reformu partijas biedru jau pievienojušies Vienotībai, daļa – Reģionu apvienībai. Viens no tiem – Juris Viļums, šodien bija atnācis uz savas vecās partijas kongresu. Nākamā reformistu sanākšana tagad plānota 15.novembrī, bet nav vēl skaidrs, vai arī tad tiks pieņemts kāds lēmums.

0 Komentāru