Reaģējot uz lēmumu atsaukt Vitenbergu, četri “KPV LV” deputāti paziņo par aiziešanu no frakcijas

17 komentāri
Reaģējot uz lēmumu atsaukt Vitenbergu, četri “KPV LV” deputāti paziņo par aiziešanu no frakcijas
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Pēc kolēģu pieņemtā lēmuma par Jāņa Vitenberga (NA) atsaukšanu no ekonomikas ministra amata četri “KPV LV” deputāti paziņojuši par aiziešanu no “KPV LV” frakcijas.

Kā aģentūru LETA informēja līdzšinējais “KPV LV” deputāts Aivars Geidāns, no frakcijas aiziet gan viņš, gan arī līdzšinējie “KPV LV” deputāti Janīna Kursīte, Ivars Puga un Edgars Kronbergs. Visi četri deputāti balsoja pret Vitenberga atsaukšanu no amata.

Lasi vēl: ”KPV LV” frakcija lemj, ka Vitenbergam ir jāatkāpjas no ekonomikas ministra amata

Pēc balsojuma deputāti informējuši frakciju, ka nevar uzņemties atbildību par “neskaidru motīvu vadītu un emocionālu lēmumu” aicināt Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) pieprasīt ekonomikas ministra demisiju “valstij smagajā krīzes situācijā”.

Kā aģentūrai LETA pavēstīja Geidāns, četri parlamentārieši uzskata, ka ar neviennozīmīgu reputāciju esošā ekonomikas ministra amata kandidāta Pētera Šmidres apspriešana “KPV LV” partijas valdē “met aizdomu ēnu par slepeniem varas pārņemšanas plāniem”.

No “KPV LV” frakcijas aizejošie politiķi norāda, ka daļa no frakcijas deputātiem jau ilgstoši neatbalsta valdību veidojošo koalīciju. Tas “liek domāt, ka ir beidzot atrasts iegansts sabotēt valdību, nevis aktīvi tajā piedalīties un sniegt reālus priekšlikums kopējā darba pilnveidē”, pauž parlamentārieši.

Deputāti turpinās realizēt vēlētājiem dotos solījumus, tuvākajā laikā dibinot neatkarīgo deputātu grupu kopā ar deputātu Ati Zakatistovu, pavēstīja politiķis.

Geidāns akcentē, ka parlamentāriešu grupa plāno arī turpmāk atbalstīt Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) vadīto valdību.

Līdz ar šādu soli “KPV LV” frakcija, kas pēc 13. Saeimas vēlēšanām bija viena no lielākajām parlamentā, sarukusi līdz piecu deputātu sastāvam, sasniedzot minimālo parlamentāriešu skaitu, kāds pieļaujams frakcijas pastāvēšanai.

“KPV LV” frakcijas sastāvā turpinās būt deputāti Māris Možvillo, Ēriks Pucens, Ieva Krapāne, Ralfs Nemiro un Kaspars Ģirģens.

Kā ziņots, “KPV LV” frakcija šodien nolēma Vitenbergu atsaukt no ekonomikas ministra amata, ņemot vērā viņa pāriešanu uz Nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK.

17 komentāri