1 komentārs

Māra Kučinska valdībai nākas uzklausīt pārmetumus arī par vairākiem nepadarītajiem darbiem. Viens no tiem – savdabīgā apņemšanās palielināt Latvijā laulību skaitu, vienlaikus mazinot vēlmi tās šķirt.

Valdības rīcības plānā bija ierakstīta apņemšanās līdz 2017. gadam par trešdaļu samazināt šķirtās laulības. Tomēr centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka situācija nevis uzlabojas, bet – pasliktinās.

Jaunākie dati pieejami par 2016. gadu, un tie rāda, ka šķirts par 1000 laulībām vairāk nekā gadu iepriekš. Savukārt noslēgto laulību skaits pēdējos trīs gadus sarūk. To, ka valdības deklarācijas mērķi nav izdevies īstenot, atzīst arī tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (NA), pēc kura ierosinājuma visai dīvainais solījums rīcības plānā tika iekļauts.

Lai to īstenotu, Tieslietu ministrija pērn ieviesa valsts apmaksātus pirmslaulības kursus. Topošās ģimenes gan tos apmeklē kūtri – no plānotajiem 50 pērn kursus pabeiguši vien 16 pāri. Tomēr Rasnačs ir apņēmības pilns kursus nodrošināt arī turpmāk. Tie būšot pieejami attālināti.

Jāpiebilst, ka pirmslaulību kursus organizē nevalstiskā organizācija “Svētās ģimenes māja”. Viena pāra mācības laulības dzīvei valsts budžetam izmaksā 160 eiro.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl