Purgalei Saeimā varētu nepietikt balsu apstiprināšanai FKTK priekšsēdētājas amatā

2 komentāri

Par galveno Latvijas banku uzraugu virzītajai Santai Purgalei apstiprināšanai amatā balsu Saeimā varētu nepietikt. Vairākas koalīcijas partijas joprojām atbalstu viņai nesola, un nav izslēgts, ka augstajā amatā Purgaili varētu iecelt ar opozīcijas balsīm.

Valdība otrdien deva savu jāvārdu Santas Purgailes virzīšanai Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētāja amatā. Ņemot vērā, ka nākamnedēļ paredzētas vairākas starptautiskas sanāksmes finanšu jomā, sākotnēji bija iecerēts, ka Saeima Purgaili amatā varētu apstiprināt jau ceturtdien, bet parlamenta darba kārtībā šāda jautājuma nebija.

Lai gan pašreizējā bankas “Citadele” valdes locekle Purgaile nozares uzrauga vadībai izvēlēta atklātā konkursā, politikas kuluāros par viņu runā kā “Jaunās Vienotības” kandidāti. Pats politiskais spēks gan to noliedz.

Kā TV3 Ziņām norādīja Saeimas deputāts Arvils Ašeradens (“Jaunā Vienotība”), pagaidām šķiet, ka Purgailei balsu skaits nepietiek.

“Šobrīd notiek partiju konsultācijas par to, kas ir nepieciešams, lai varētu viņu virzīt apstiprināšanai arī Saeimā,” saka Ašeradens.

Savukārt Saeimas deputāts Gatis Eglītis (JKP) norādīja: “Mums frakcijā ir bijusi tikšanās ar Purgailes kundzi, un viņa atstāja labu iespaidu. Mums svarīgs jautājums ir, kā mazināt stresa līmenī sektorā. Esam tagad iebraukuši mazliet otrā grāvī, uzņēmumiem tiek slēgti konti, apgrūtināti eksporta darījumi.”

Patlaban Purgaile var rēķināties ar “Jaunās Vienotības”, JKP un interesanti, ka arī opozīcijā esošo ZZS atbalstu.

“Tās atbildes, ko Purgailes kundze sniedza, mūs apmierināja. Šobrīd neredzam argumentus, kāpēc mēs varētu neatbalstīt. Mēs esam pietiekami pragmatiski, neskatoties uz to, ka esam opozīcijā,” saka ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Uldis Augulis.

Valdībā iepriekš skaļi savas bažas par Purgaili pauda “Attīstībai/Par!” pārstāvji. Politiskā spēkā Saeimas frakcijas vadītājs uzsver, ka vēlreiz tiksies ar kandidāti, lai izrunātos, taču, visticamāk, “Attīstībai/Par!” balsos par.

Tomēr pat ar šo četru politisko spēku atbalstu Purgaile pie banku uzraudzības varētu netikt. Tām kopā ir 47 balsis, ieskaitot Andu Čakšu, kura parlamentā ir neatkarīgā deputāte, bet faktiski pieskaitāma “Jaunajai Vienotībai”. “Saskaņas” frakcija plānojot atturēties, savukārt koalīcijā esošā Nacionālā apvienība un “KPV LV” atbalstu vēl nesola. Abas frakcijas ar kandidāti tiksies vēlreiz.

“Esam aicinājuši Purgailes kundzi apdomāt atbildes uz tiem jautājumiem, kurus jau uzdevām iepriekš. Kā veicināt kreditēšanu, reālo konkurenci, kā novērst bažas par interešu konfliktu. Turpināsim sarunu, no tās būs atkarīgs Nacionālās apvienības deputātu balsojums,” nora Nacionālās apvienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Ja teorētiski gan nacionāļi, gan “KPV LV” nolemtu neatbalstīt Purgaili, zelta kārts varētu būt sešiem pie frakcijām nepiederošajiem deputātiem, kuri izveidojuši savu grupu. Lielāka skaidrība par Purgailes izredzēm gaidāma nākamnedēļ.

2 komentāri