Pūce turpinās vadīt “Latvijas attīstībai” un uzsver, ka Latvijā ir nepieciešamas reformas

5 komentāri
Pūce turpinās vadīt “Latvijas attīstībai” un uzsver, ka Latvijā ir nepieciešamas reformas
EDIJS PĀLENS, LETA

Sestdien uz kongresu sanāca partija “Latvijas attīstībai”, kura ietilpst 13. Saeimā pārstāvētajā apvienībā “Attīstībai/PAR” un joprojām uztur Arta Pabrika kandidatūru Ministru prezidenta amatam.

Lai gan formāli kongress sasaukts, lai pārvēlētu partijas vadību un izvērtētu paveikto, tieši grūtības valdības veidošanā bija biežākais sarunu temats.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis dienu iepriekš izteicās, ka gadījumā, ja valdības veidošanas sarunās iesaistītās partijas nevienosies par atbalstu kādam premjera amata kandidātam, otru iespēju tām nedos.

Vienlaikus valsts galva piebilda, ka viņam padomā ir “plāns B” un partijām tas varētu nepatikt. Šādā neskaidrā politiskajā situācijā uz kongresu Rīgā, VEF Kvartāla Kamerzālē, pulcējās “Latvijas attīstībai” pārstāvji.

Pirmais tribīnē kāpa partijas valdes priekšsēdētājs Juris Pūce, kurš pēcpusdienā šajā amatā tika pārvēlēts. Viņš uzrunā atgādināja par ceļu, ko pēdējos piecos gados politiskais spēks nogājis – no neveiksmes 2014. gada vēlēšanās līdz iekļūšanai 13. Saeimā. Vienlaikus patlaban svarīgākais esot spēt vienoties par valdības koalīciju.

Juris Pūce
“Latvijas attīstībai” valdes priekšsēdētājs

Tas ir mūsu un “Attīstībai/PAR!” kopējais uzdevums un atbildība – parūpēties, lai beidzot top rīcībspējīga valdība. Latvijā ir nepieciešamas reformas. Pašvaldību skaits Latvijā ir pārāk liels. Daudzi netiek ārā no nabadzības slazda. Veselības aprūpes sistēma ir kā pussagruvusi māja, kur jumts sāk tecēt arvien jaunās un jaunās vietās.

Partijas pārstāvju runās neiztika arī bez populisma piesaukšanas un netiešiem pārmetumiem konkurentiem.

Kongresā runas teica arī pārējo “Attīstībai/PAR” ietilpstošo partiju pārstāvji – no “Kustības PAR” un “Izaugsmes”.

Apvienības premjera amata kandidāts Artis Pabriks uzsver, ka kopā ar “KPV LV” pārstāvjiem pirmdien dosies pie prezidenta, taču, kas varētu būt Vējoņa “plāns B”, nojausmas neesot. Pabriks ir pārliecināts, ka valdību iespējams izveidot, taču prezidentam jāizvēlas viens no abiem kandidātiem, bet otrs nevar tikt atstāts kā rezerves variants. “Ja ir situācija, kur viens no kandidātiem ir izvirzīts, bet otram joprojām paliek iespēja, tas sarežģīs valdības veidošanu. Pēdējais iespējamais nominants vienkārši gaidīs, kad viņš tiks nominēts.”

Jāpiebilst, ka otrs pašreizējais kandidāts uz Ministru prezidenta amata nomināciju ir viens no “KVP LV” līderiem – Aldis Gobzems.
5 komentāri