Pūce: Teritoriālās reformas izskatīšanas gaitu apturēt nav nepieciešams

9 komentāri

Covid-19 radītās ārkārtas situācijas dēļ nav nepieciešams apturēt administratīvi teritoriālās reformas izskatīšanas gaitu, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” sacīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP).

Pūce norādīja, ka parlaments šobrīd gatavojas administratīvi teritoriālās reformas likumprojektu izskatīt trešajā lasījumā.

“Ir saņemti 366 priekšlikumi. Jāsaka, ka absolūti vairāku priekšlikumu ir izteicis viens deputāts – Viktors Valainis. Visu cieņu viņam, viņš ir ļoti centīgs. No tiem 366 priekšlikumiem viņa priekšlikumi ir 268. Jāsaka, ka tikai vakar es ieraudzīju priekšlikumu tabulu, es nevarētu teikt, ka esmu tos visus izlasījis. Kā es saprotu no komisijas vadītāja, ir daudzi priekšlikumi, kas diskutē par lietām, kas jau atbildīgajā Saeimas komisijā tika izskatītas uz otro lasījumu,” norādīja Pūce.

Vienlaikus ministrs informēja, ka atbildīgā Saeimas komisija ir lēmusi turpināt darbu pie reformas izskatīšanas.

“Saeimas komisija var turpināt darbu, izskatīt visus priekšlikumus. Kad komisijas būs beigusi darbu, varēs lemt, kad un kā virzīt tālāk izskatīšanai Saeimas plenārsēdē,” norādīja Pūce.