Pūce piektdien varētu paziņot par Ušakova atstādināšanu

6 komentāri
Pūce piektdien varētu paziņot par Ušakova atstādināšanu
IEVA LEINIŠA, PAULA ČURKSTE/LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (“Attīstībai/Par!”) piektdien, 5. aprīlī, varētu paziņot par Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (“Saskaņa”) atstādināšanu no amata, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Likums par pašvaldībām nosaka, ja domes priekšsēdētājs nepilda likumos noteiktos pienākumus, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs pēc tam, kad ir saņemts attiecīgā domes priekšsēdētāja paskaidrojums, ar motivētu rīkojumu var atstādināt viņu no amata pienākumu pildīšanas.

Domes priekšsēdētājam 30 dienu laikā pēc šāda lēmuma ir tiesības griezties tiesā ar iesniegumu par ministra rīkojuma atcelšanu. Ja ar tiesas spriedumu rīkojums tiek atcelts, domes priekšsēdētājs par laika posmu, kurā viņš bija atstādināts no amata pienākumu pildīšanas, saņem algu.

Pašlaik Pūce par savu lēmumu oficiāli nav paziņojis, taču aģentūras LETA rīcībā esošā informācijas liecina, ka attiecīgais rīkojums ir sagatavots.

Kā ziņots, VARAM konstatējusi virkni iespējamu likumu pārkāpumu pašvaldības SIA “Rīgas satiksmes” uzraudzībā un Rīgas domes darbā, par kuriem Ušakovam bija jāsniedz paskaidrojumi.

Paskaidrojumu sniegšanai tika dota nedēļa laika, un pēdējais termiņš bija 28.marts.

Ušakovs aizvadītajā nedēļā nosūtījis atbildes vēstuli pa pastu. Viņš uzskata, ka ir atspēkojis visus Pūces izteiktos pārmetumus par savu darbību.

Ušakovs žurnālistiem arī pauda viedokli, ka Pūces sagatavotais pieprasījums sniegt paskaidrojumus bija juridiski vājš un politizēts.

Tikmēr Pūce norādījis, ka viņu Ušakova publiskie izteikumi nepārsteidz .

VARAM juristi šonedēļ pabeigs izvērtēt Ušakova sniegtās atbildes, aģentūrai LETA trešdien pastāstīja Pūce. Pēc tam ministrs pieņems lēmumu par turpmāko rīcību attiecībā ar Ušakovu.

Iepriekš jau vēstīts, ka marta sākumā Rīgas Rātslaukumā, pie domes ēkas, notika pikets nolūkā prasīt Rīgas domes atlaišanu un rosināt pilna audita veikšanu visās domes struktūrvienībās un kapitālsabiedrībās. 

Savukārt februāra sākumā Rātslaukumā notika partijas “Saskaņa” organizētais mītiņš Ušakova atbalstam. 

6 komentāri