Pūce neatteiksies no ieceres novadu reformu sākt ar 119 pašvaldību apvienošanu

4 komentāri
Pūce neatteiksies no ieceres novadu reformu sākt ar 119 pašvaldību apvienošanu
PAULA ČURKSTE, LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (“Attīstībai/Par!”) norāda, ka pētnieku ieteikumi veidot otrā līmeņa pašvaldības jeb apriņķus varētu būt vērā ņemami, taču ministrija neatteiksies no ieceres novadu reformu sākt ar jau esošo pašvaldību apvienošanu.

Pūce LNT Ziņām akcentēja, ka ministrija jau gatavo izvērtējumu par otrā līmeņa pašvaldību izveides lietderību. Vienlaikus pastāv iespēja arī stiprināt piecus Latvijas plānošanas reģionus, nevis veidot otrā līmeņa pašvaldības.

Informatīvo ziņojumu par šo jautājumu prezentēt valdībā plānots rudenī. No esošo 119 pašvaldību apvienošanas 35 lielākos un ekonomiski spēcīgākos novados ministrs atteikties neplāno. Pūce arī noraida ceturtdien izteikto pētnieku un pašvaldību pārstāvju kritiku, ka ministrija domā tikai par novadu robežu pārzīmēšanu, nevis par nepieciešamību Latvijas reģionos veicināt ekonomisko izaugsmi.

“Mēs nāksim valdībā augustā piedāvāt konkrētu redzējumu par to, kā Latvijā mazināt reģionālās attīstības atšķirības, kas Latvijā pastāv. Un šeit administratīvi teritoriālā reforma ir daļa risinājuma, bet jāpiekrīt pētniekiem, – nebūt ne vienīgā. Mēs arī nekas neesam teikuši, ka šis ir vienīgais risinājums, kā atrisināt Latvijas ekonomiskās izaugsmes problēmas,” norāda Pūce.

Ministrs arī uzsver, ka ir aicinājis pašvaldību organizācijas iesniegt ministrijā priekšlikumus par reģionālās attīstības veicināšanu, taču šīs organizācijas to nav darījušas.

Iepriekš jau vēstīts, ka alternatīvās administratīvi teritoriālās reformas autori piedāvā izveidot piecus vai astoņus apriņķus, proti, uz plānošanas reģiona bāzes vai republikas pilsētu administratīvās jaudas bāzes.

LNT Ziņu sižets: Izstrādāta alternatīva Pūces piedāvājumam