Pūce: Levits nav iebildis pret kompensācijām ebrejiem; Levita pārstāve to noliedz

37 komentāri
Pūce: Levits nav iebildis pret kompensācijām ebrejiem; Levita pārstāve to noliedz
IEVA MAKARE, LETA

Sestdien, 15.jūnijā, uz kongresu šodien kustības “Par!” biedri, lai pārvēlētu valdi un pārrunātu politikas aktualitātes. Pašlaik karstākais sarunu temats sabiedrībā ir šī politiskā spēka līdera Daniela Pavļuta rosinātais jautājums par 40 miljonu eiro piešķiršanu ebreju organizācijām.

“Parieši” uz kongresu pulcējās senlaicīgās, industriālās telpās Tallinas kvartālā, – plašums, bērnu istaba, zemenes. Šonedēļ “Par!” kopā ar politiskajiem partneriem “Latvijas Attīstībai” nonāca uzmanības krustugunīs kāda īpaši sensitīva jautājuma dēļ.

Saeima šonedēļ nelēma par “Attīstībai/Par!” rosināto iniciatīvu izmaksāt 40 miljonu eiro kompensāciju ebreju īpašumu restitūcijas jautājumā.

“Šī ir trešā reize, kad tiek mēģināts atrisināt šo morālo, stratēģisko jautājumu. Uz Latvijas budžetu 10 gadu laikā salīdzinoši ne tik liela summa, lai beidzot noliktu malā šo jautājumu, kas ir tik svarīgs gan mums pašiem no morāles, ētikas un taisnības atjaunošanas, gan stratēģiskā, starptautisko saistību viedokļa,” norāda Pavļuts.

Egils Levits, vēl pirms tika apstiprināts amatā, izteicās, ka ebreju kopienas īpašumu atgriešana Latvijā ir pabeigta, bet to aktualizē spiediens no ārvalstīm.

“Topošais prezidents nav iebildis pret šo ideju. Esam ar viņu tai skaitā pārrunājuši gan pirms ievēlēšanas, arī pēc ievēlēšanas,” tā norāda “Attīstībai/Par!” līdzpriekšsēdētājs Juris Pūce.

Levita preses pārstāve Aiva Rozenberga gan TV3 Ziņām īsziņas formā Pūces izteikumus noraidīja. “Var atsaukties tikai uz iepriekš medijos minēto informāciju. Nav par šo tematu nekādu tikšanos bijis,” norādīja Rozenberga.

Kopumā “Par!” ar savu līdzšinējo darbību ir apmierināta. Izdevies dabūt pārstāvi Eiroparlamentā – Ivaru Ījabu, veselības nozari pārrauga “Par!” politiķe, kura noskaņota optimistiski.

“Iet kā pa celmiem purvā, bet tā labā ziņa ir, ka sabiedrībā ir labs laiks nopietnām izmaiņām veselības aprūpē, ir gatavi pacienti, gan mediķi un pat lieltirgotavas, šis ir brīnišķīgs laiks nopietnu reformu iniciēšanai,” tā norāda veselības ministre Ilze Viņķele (“Attīstībai/Par!”).

Kā vienu no saviem trumpjiem “parieši” uzskata kopā ar partneriem “Latvijas attīstībai” un “Izaugsmei” sākto ceļš uz reģionālo reformu, lai dotu vienādas iespējas visiem Latvijas iedzīvotājiem, neatkarīgi no dzīves vietas.