Pūce: Esmu diezgan pārliecināts, ka teritoriālā reforma gūs atbalstu Saeimā

Pievienot komentāru

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (“Attīstībai/Par!”) ir pārliecināts, ka administratīvi teritoriālā reforma gūs atbalstu Saeimā.

Intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” ministrs pauda, – viņš uzskata, ka Saeimā būs iespējams iegūt nepieciešamās balsis, lai reformu apstiprinātu. Tomēr jāņem vērā, ka politika ir dinamisks process, kas var situāciju arī mainīt.

“Mēs aktīvi strādājam gan koalīcijas ietvaros, gan esmu runājis ar opozīcijas partiju pārstāvjiem par reformas nepieciešamību. Es domāju, ka Saeimā ir balsis, lai reforma tiktu apstiprināta. Patiesībā par to es esmu diezgan pārliecināts. Bet, protams, politika ir dinamisks process. Tajā var būt arī mainīgi elementi…, kādi citi apstākļi, kas to var ietekmēt,” piebilda Pūce.

Jau ziņots, VARAM izstrādātā pašvaldību teritoriālā karte paredz pašvaldību skaitu samazināt no 119 līdz 35.

Platības ziņā lielākās būtu Liepājas un Madonas pašvaldības. Ministrijas piedāvātajā kartē tās attiecīgi aptver 3656,93 un 3347,35 kvadrātkilometru plašu teritoriju.

Pēc iedzīvotāju skaita lielākās pašvaldības atbilstoši šai kartei būtu Rīga, Daugavpils un Liepāja. Visās šajās vietvarās dzīvotu vairāk nekā 100 000 cilvēku.

Tāpat iepriekš vēstīts, ka alternatīvās administratīvi teritoriālās reformas autori piedāvā izveidot piecus vai astoņus apriņķus, proti, uz plānošanas reģiona bāzes vai republikas pilsētu administratīvās jaudas bāzes.

Tikmēr Pūce norādījis, ka pētnieku ieteikumi veidot otrā līmeņa pašvaldības jeb apriņķus varētu būt vērā ņemami, taču ministrija neatteiksies no ieceres novadu reformu sākt ar jau esošo pašvaldību apvienošanu.