Komentāri

Par jaunā budžeta pieņemšanu Saeima šodien lemj ārkārtas sēdē. Pēc koalīcijas deputātu teiktā, budžets ir jāpieņem vēlākais šovakar, lai tas stātos spēkā pirmajā janvārī. Kā ierasts, budžetu veidošanu pavada arī protesti, jo ne visas nozares ir apmierinātas ar piešķirto finansējumu. Pagājušajā nedēļā pie Saeimas piketēja skolotāji, bet šodien protesta akcijā tika prasīts nepalielināt mikrouzņēmuma nodokli.

Sanākušie pieprasīja atteikties celt mikrouzņēmuma nodokli. Pārdesmit protestētājus bija pulcējusi Saeimā neievēlētā partija Latvijas attīstībai, kas pauda sašutumu par uzņēmējdarbības bremzējošas politikas īstenošanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr Saeimas namā sākās debates par jauno budžetu un ar to saistītajiem likumiem. Sākums pavadīja tehniskas problēmas, jo deputāti nespēja saklausīt kolēģu teikto.

Saeimas darbam klātienē līdzi sekoja arī premjerministre un ministri, kurus Saeimas priekšsēdētājai nācās apsaukt.

Debatēs uzstājās, galvenokārt, opozicionāri. Viņi aizstāvēja savus priekšlikumus, kam atvēlēt papildu naudu un pārmeta koalīcijai budžeta neprasmīgu sagatavošanu.

”Jau pats budžeta pieņemšanas process parāda, ka valstij nav plāna, kā panākt reālu ekonomikas izaugsmi. Nav pat redzējuma par prioritārām nozarēm, diskusija nenotiek par 7,5 miljardiem eiro un Saeima nevis dod izpildvarai uzdevumus, kas jāatrisina un jāpaveic veselībā, izglītībā, zinātnē, bet gan rātni klausās, kā valdība visžēlīgi atļauj sadalīt vienu miljonu eiro 150 atsevišķiem likumdevēju ierosinātiem projektiem,” paziņoja partijas No sirds Latvijai deputāte Inguna Sudraba.

Jo īpaši asi varas partiju pārstāvjiem tika pārmests, kādiem mērķiem viņi sadalījuši apmēram divus miljonus, ko valdība bija atvēlējusi deputātu priekšlikumiem.

Savukārt valdošo partiju pārstāvji opozīcijai pārmeta tādu priekšlikumu iesniegšanu, kas torpedē budžeta apstiprināšanu laikus.

Debates izvērsās arī koalīcijas deputātu vidū. Tika paustas bažas par 20 tūkstošu atvēlēšanu pētījumam par nereģistrētajām laulībām.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl