Prokuratūra uzrādījusi apsūdzību Latvijas Krievu savienības valdes loceklim par Latvijas okupācijas noliegšanu

3 komentāri
Prokuratūra uzrādījusi apsūdzību Latvijas Krievu savienības valdes loceklim par Latvijas okupācijas noliegšanu
EDIJS PĀLENS, LETA

Rīgas tiesas apgabala prokuratūra ir uzrādījusi apsūdzību partijas “Latvijas Krievu savienība” (LKS) valdes loceklim Aleksandram Filejam par Latvijas okupācijas noliegšanu, noskaidroja aģentūra LETA.

Prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska aģentūrai LETA teica, ka persona savu vainu apsūdzībā neatzīst. Patlaban lietā turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Lietu pirms nodošanas prokuratūrā izmeklēja Valsts drošības dienests (VDD).

Dienests iepriekš paziņojumā presei rakstīja, ka persona savā sociālā tīkla “Facebook” profilā šogad 17.jūnijā – Latvijas Republikas okupācijas atceres dienā – publicēja “apsveikumu svētkos”. VDD vērtējumā, persona publicētajā ierakstā, selektīvi atlasot un savās interesēs interpretējot vēsturiskās norises, noliedza 1940.gada 17.jūnijā PSRS īstenoto Latvijas okupāciju un šo Latvijas valstij un tautai traģisko notikumu interpretēja kā iedzīvotājiem labvēlīgu.

Par PSRS kara noziegumu pret Latviju un tās iedzīvotājiem publisku slavināšanu, noliegšanu, attaisnošanu un rupju noniecināšanu likums paredz brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.

3 komentāri