“Progresīvie” pārliecināti par iespēju pārvarēt 5% barjeru Saeimas vēlēšanās

2 komentāri

Partija “Progresīvie” pārliecināta par iespēju pārvarēt 5% barjeru Saeimas vēlēšanās, lai iekļūtu parlamentā, vēsta TV3 Ziņas.

Kompetentākais politiskais spēks sociālajos jautājumos – iespējams, tieši tā nākamajās Saeimas vēlēšanās sevi pieteiks partija “Progresīvie”, kas sestdien, 4.septembrī, rīkoja savu kongresu.

Kad pirms trim gadiem Latvijā noritēja Saeimas vēlēšanas, “Progresīvie” nepieciešamo balsu minimumu neieguva. Vienlaikus sasniegtie 2,6% ļāva pretendēt uz valsts finansējumu politiskajām partijām.

Tas bija būtisks atspaids Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās. Startējot apvienotajā sarakstā ar “Latvijas Attīstībai un “PAR!””, deviņas no astoņpadsmit saraksta izcīnītajām vietām ieguva tieši “Progresīvie”.

Antoņina Ņenaševa, “Progresīvo” valdes locekle

“Mēs sagaidām, ka mūsu Rīgas darbi tiks vairāk redzēti un nacionālā kampaņa uz Saeimu piesaistīs un apvienos cilvēkus, kam rūp cilvēktiesības, zaļās un arī sociāldemokrātiskās vērtības.”

“Rēzeknē, piemēram, pavisam konservatīvā publikā, mēs esam guvuši panākumus, līdz ar to mums ir sperti pirmie soļi un šodien spersim nākošos soļus,” pauda Rīgas domes “Par” un “Progresīvo” frakcijas priekšsēdētājs Mārtiņš Kossovičs.

Lasi vēl: “Progresīvie” būtiski maina partijas valdes sastāvu

Kossovičs runā par šā gada pašvaldību vēlēšanām. Tur “Progresīvajiem” jau tik labi negāja. Ir minētā viena vieta Rēzeknē, divas Smiltenes novadā. Vēl divās pašvaldībās no apvienotajiem sarakstiem iekļuva citi.

Šobrīd divu dažādu socioloģisko aptauju rezultāti rāda, ka “Progresīvos” atbalsta no 3,6 līdz 5,7% balstiesīgo.

Mārtiņš Kossovičs, Rīgas domes “Par” un “Progresīvo” frakcijas priekšsēdētājs

“Pēdējie reitingi, ja skatās to līkni, tie ir ņemti un aptaujāti cilvēki visā Latvijā ne tikai Rīgā. Līdz ar to mums ir ļoti liels optimisms.”

Arī debatēs vairākkārt izskanēja, ka “Progresīvajiem” jātiek vaļā no stereotipa par “galvaspilsētas” partiju. Priekšvēlēšanu kampaņa Saeimas vēlēšanām tiks balstīta, aktualizējot sociālos jautājumus. Partija Satversmes tiesā gatavojas apstrīdēt valdības virzīto nodokļu reformu, tostarp minimālās sociālās iemaksas.

“Tas arī, protams, būs lielākais vadmotīvs. Mums jāpiedāvā sevi kā kompetentāko un sociāli atbildīgāko alternatīvu esošajām varas partijām. Lai ienestu līdzīgas pārmaiņas, kuras redzējām Rīgā, arī visā Latvijā,” uzskata “Progresīvo” valdes līdzpriekšsēdētājs Edmunds Cepurītis.

Daļa kritikas par lēmumiem nacionālajā līmenī tika veltīta ciešākajiem koalīcijas partneriem Rīgas domē.

2 komentāri