Prognozē, ka nākamais Latvijas premjers būs no Vienotības vai ZZS

1 komentārs
Prognozē, ka nākamais Latvijas premjers būs no Vienotības vai ZZS
FOTO: LETA

Tiek prognozēts, ka vienīgie divi politiskie spēki, kas varētu vadīt nākamo valdību, ir Vienotība un Zaļo un zemnieku savienība (ZZS).

Tiek pieļauts, ka valdību veidos līdzšinējās trīs varas partijas, iespējams, piesaistot arī kādu no divām mazākajām Saeimas frakcijām – Latvijas Reģionu apvienību un No sirds Latvijai.

Sarkanā līnija novilkta pret partiju Saskaņa, kuras dalību nākamajā valdībā vairums pārējo politisko spēku uzskata par neiespējamu. Otru sarkano līniju ir novilkusi Nacionālā apvienība, kas jau iepriekš pieņēmusi lēmumu, ka premjeres amatā neatbalstītu Solvitu Āboltiņu.

Vairums politisko spēku ir vienisprātis, ka priekšroka jaunā premjera virzīšanā ir Vienotībai, kas vada arī demisionējušo valdību. Kurš varētu būt Vienotības kandidāts premjera amatam, politiskā spēka līdere Solvita Āboltiņa neatklāj.

Lai gan demisionējusī Ministru prezidente šodien paziņoja, ka nākamā valdība jāvada Rihardam Kozlovskim, Āboltiņa akcentēja, ka to izlems Vienotības valde, nevis viena Straujuma.

Pašlaik kā reālākie Vienotības kandidāti izskan Kozlovska un pašas Āboltiņas vārdi. Pašreizējās koalīcijas partijas Kozlovska kandidatūru vērtē piesardzīgi pozitīvi, tikmēr Āboltiņas kļūšanai par premjerei skaidru ”nē” pateikusi Nacionālā apvienība.

 

Vajadzības gadījumā savu kandidātu var izvirzīt arī Zaļo un zemnieku savienība, šodien apliecināja tās līderis Augusts Brigmanis. Viņš atzina, ka viens no partijas kandidātiem varētu būt zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Gan Vienotība, gan Nacionālā apvienība uzskata, ka pašreizējo trīs partiju valdošo koalīciju būtu labi paplašināt arī ar kādu no abām mazākajām Saeimas frakcijām – Latvijas Reģionu apvienību un No sirds Latvijai. Par to gatava diskutēt arī Zaļo un zemnieku savienība. Abas mazās frakcijas esot gatavas iesaistīties nākamajā valdībā, ja redzēs iespēju īstenot savu programmu.

Vairāk skaties LNT Ziņu sagatavotajā sižetā!