Prezidents un premjers paziņo, ka iestājas pret politisku izrēķināšanos ar valsts ierēdņiem

13 komentāri

Valsts augstākā ierēdniecība otrdien, 11. februārī, nāca klajā ar bezprecedenta paziņojumu. Valsts kancelejas direktors kopā ar ministriju valsts sekretāriem uzrakstīja atklāto vēstuli, paziņojot, ka ierēdniecībai jābūt aizsargātai pret politisku izrēķināšanos no ministru puses.

Vēstuli parakstījis patiešām plašs amatpersonu loks – Valsts kancelejas vadītājs Jānis Citskovskis un visu ministriju valsts sekretāri, kuri vēstules tapšanas brīdī bija amatos.

Vēstule adresēta Valsts prezidentam Egilam Levitam un premjeram Krišjānim Kariņam (JV). Vēstule tapusi laikā, kad ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV) pret valsts sekretāru ierosinājis disciplinārlietu un notiek skandāls par amatiem uzņēmumā “Latvenergo”. Vēstulē gan neviens vārdā netiek saukts.

“Ministrs ir atnācis kā politiska amatpersona īstenot politiku, un tas ir ierēdņa pienākums īstenot atbilstošus likumdošanas aktus, lai īstenotu šo politiku, bet kāds šis trauslais brīdis, kad šie uzdevumi un rīkojumi, iespējams, ir starp morāli-ētikas dabas jautājumiem un likumību,” saka Citskovskis.

Gan prezidents, gan premjers jau paziņojuši, ka iestājas pret politisku izrēķināšanos. Taču pagaidām pārmetumi nevienam konkrētam ministram netiek veltīti, tāpēc patlaban nav skaidrs, kādas sekas varētu būt šim Latvijas augstākās ierēdniecības demaršam.

13 komentāri