Prezidents slimnīcā – vai peles danco pa galdu?

Komentāri

Valsts prezidents Raimonds Vējonis slimnīcā nonācis laikā, kad valsts politikā notiek svarīgi notikumi – tiek izvēlēts nākamais Ministru prezidents un veidota jauna valdība. Vai viņa prombūtne ietekmē šos procesus – tika vaicāts politologam Ivaram Ījabam.

“Raugoties no konstitucionālo tiesību un tradīcijas viedokļa, patlaban Saeimas priekšsēdētājs, kas aizvieto Valsts prezidentu, valstī var īstenot tikai tās funkcijas, kas ir absolūti nepieciešams. Taču viņš nedrīkst pārņemt prezidenta politiskās prerogatīvas – kas šajā gadījumā ir atlaist Saeimu vai  nominēt premjeru,” sacīja Ījabs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tajā pašā laikā viņš atzina, ka “Kučinskis mēģina ar viņu [Saeimas spīkeri Mūrnieci – red.] galā”.

Video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl