Prezidents: Latvijas partiju sistēmu nevar nosaukt par stipru

Komentāri
Prezidents: Latvijas partiju sistēmu nevar nosaukt par stipru
FOTO: LETA

Latvijas partiju sistēmu nevar nosaukt par stipru, tā šodien atzina Valsts prezidents Andris Bērziņš, uzrunājot starptautiskās zinātniskās konferences dalībniekus, kuri apsprieda parlamentārās demokrātijas stiprināšanu Latvijā.

Andris Bērziņš norādīja, ka Latvijā partiju sistēmai nav spēcīgas saknes pilsoniskajā sabiedrībā, tādēļ vairums iedzīvotāju uzskata, ka partijas nepārstāv sabiedrības, bet gan dažādu grupu intereses.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rezultātā daudzi vēlētāji zaudē interesi par politiku vai pieslienas populistiem. Prezidents skaidroja, ka tieši šo iemeslu dēļ pagājušajā gadā viņš Saeimai iesniedzis vairākas likumdošanas iniciatīvas, kas patlaban parlamentā joprojām ir izskatīšanas stadijā.

Prezidenta iesniegtās iniciatīvas paredz ieviest konstruktīvo neuzticības balsojumu, mainīt ministru iecelšanas kārtību un paaugstināt parlamentāro sekretāru lomu, kā arī vairākas citas izmaiņas.

Prezidents uzskata, ka tas nepieciešams, lai tuvinātu Latvijas parlamentāro iekārtu racionālā parlamentārisma modelim un stiprinātu izpildvaru.

Lasi vēl