Komentāri

Valdības stabilitāte netiks apdraudēta – šādu pozīciju šodien demonstrēja visas koalīcijas partijas, par spīti nesenajām skaļajām domstarpībām saistībā ar Valsts prezidenta ievēlēšanas kārtību. Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputāti arī noraidīja runas par to, ka tiem jau ir savs kandidāts premjera krēslam. Taču politikas vērotāji norāda, ka jaunatgūtā vienprātība var nebūt ilgstoša. 

Koalīcijas partijas, kā ierasts, pirmdienās pulcējas pie sarunu galda. Taču viena partnera – Zaļo un zemnieku savienības – ieskatā, koalīcijas gars un burts ir zudis, jo ir sagrauts koalīcijas līgums. Runa ir par Vienotības un Nacionālās apvienības centieniem panākt, ka Valsts prezidentu Saeima turpmāk vēlē atklātā balsojumā, kam ZZS nepiekrīt. Līdz ar to ir pārkāpts koalīcijas līgums, kas šādus priekšlikumus paredz virzīt tikai pēc vienprātības principa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Situācija, kādā valdības partijas nonākušas tās darbības pirmo simts dienu priekšvakarā, premjerministri acīmredzami neapmierina.

”Protams, jā, nav īsti labi, ka ir pārkāpts koalīcijas līgums. Es nevaru teikt, ka tas neveicina izpratni. Šodien bija ļoti laba izpratne jautājumos, ko mēs apspriedām, un nebija nekādas tādas aizmugurējas sašķeltības. Bet pats par sevi, protams, nav vēlams. Tas ir skaidrs, bet tā ir noticis, un te nu mēs esam,” norāda Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Tomēr visa koalīcija ir gatava turpināt strādāt kopā.

Lai gan ZZS ir brīdinājusi, ka koalīcijas līguma neievērošana var novest pie valdības krišanas, ZZS akcentē, ka ir ieinteresēti valdības stabilitātē, un par baumām sauc kuluāru runas, ka Laimdotas Straujumas vietā premjera amatā viņi vēlētos redzēt savu partijas biedri, ekonomikas ministri Danu Reiznieci-Ozolu.

Politologs Filips Rajevskis izmaiņas valdībā tik drīz neprognozē. Viņa vērtējumā, tas iespējams vien gadījumā, ja Vienotība pati būs gatava uzteikt darbu Laimdotai Straujumai.

”Ja viņi beidzot būs “pielauzuši”, piemēram, Vienotību, ka tas viss mainīsies, tad viņiem būs nākamā problēma, kas būs viņu tas premjera kandidāts. Tik stiprs, ka varēs šo ļodzīgo konstrukciju noturēt kopā,” norāda Rajevskis.

Lai gan pagaidām viss liecina, ka trīs koalīcijas partijas turpinās strādāt kopā, ZZS un Vienotībai sacenšoties par lielāku ietekmi, netiek izslēgts, ka pārmaiņas var nest vasara, kad tiks vēlēts Valsts prezidents. Šo vēlēšanu iznākums var kļūt izšķiroši svarīgs valdības stabilitātei.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl