Prezidenta kandidāti Vējonis un Levits skaidro, kā centīsies gūt deputātu atbalstu svarīgajā balsojumā

0 Komentāru
Prezidenta kandidāti Vējonis un Levits skaidro, kā centīsies gūt deputātu atbalstu svarīgajā balsojumā
Foto: LETA

“Es neiešu lūgties par katru cenu,” tā saka prezidenta amatam izvirzītais Raimonds Vējonis, atbildot uz jautājumu, kā viņš sev nodrošinās balsu vairākumu, lai tiktu ievēlēts amatā. Pagaidām balsu nepietiek arī otram koalīcijas kandidātam Egilam Levitam. Ko kandidāti darīs, lai vāktu atbalstam nepieciešamās balsis, skaidroja LNT Ziņas.

Uzsākot priekšvēlēšanu kampaņu, Zaļo un zemnieku savienības prezidenta amata kandidāts Raimonds Vējonis šodien iepazīstināja ar savu redzējumu par veicamajiem uzdevumiem, ja viņš kļūs par nākamo Valsts prezidentu. Lai tas notiktu, par Vējoni jānobalso vismaz 51 deputātam, bet patlaban šāda atbalsta viņam nav.

Vējonis nolēmis runāt ar visām Saeimā pārstāvētajām partijām, taču viņš akcentē, ka ar balsu makšķerēšanu nenodarbosies.

”Es neiešu lūgties par katru cenu. Bet, protams, ar visām Saeimā pārstāvētajām partijām tikšos. Bet, ka tagad speciāli kaut kā makšķerēt balsis.. nu, visi mani pazīst. Es politikā esmu bijis daudzus gadus. Visi zina manas pozitīvās, negatīvās puses. Neko jaunu es izstāstīt nevarēšu,” tā Raimonds Vējonis.

Lai deputātus iepazīstinātu ar savām priekšrocībām, ar partijām tiksies arī otrs koalīcijas izvirzītais kandidāts Egils Levits, kuru nominējusi Nacionālā apvienība. E-pasta vēstulē LNT ziņām viņš raksta, ka jau ir ticies ar deputātiem un saņēmis atbalstu no dažādiem politiskajiem spēkiem.

”Daudzi deputāti kā no koalīcijas, tā no opozīcijas partijām ir teikuši gan man personīgi, gan publiski, ka balsošot par mani,” atklāj prezidenta kandidāts Egils Levits. Viņš uzskata, ka viņš ir pieņemams kandidāts visām demokrātiskām partijām, un prezidenta vēlēšanās galvenajam uzstādījumam ir jābūt, kurš no kandidātiem būtu labāks Latvijai, nevis koalīcijai.

”Tas, ka koalīcijas partijām ir divi kandidāti, tādēļ nav nekāda traģēdija, un tas nenozīmē arī koalīcijas galu. Tas nozīmē tikai to, ka deputātiem tiek piedāvāta kvalitatīvāka izvēle,” tā Levits.

Savukārt Raimonds Vējonis pauž nožēlu, ka ir izgāzies trīs koalīcijas partiju sākotnējais plāns – vienoties par kopīgu kandidātu. ”Kas ir skumjāk, ka tas veicinās balsu dalīšanos starp vairākiem kandidātiem, kas, protams, padara procesu grūtāk prognozējamu rezultātu. Bet no tā nav jābaidās,” uzskata Vējonis.

Prezidenta vēlēšanas notiks jūnija sākumā. Tā kā tajās piedalīsies vismaz četri kandidāti, iznākums ir grūti prognozējams un pagaidām saglabājas intriga, vai nākamo prezidentu izdosies ievēlēt pirmajā kārtā vai arī būs jārīko jaunas vēlēšanas ar citiem kandidātiem.
0 Komentāru