Prezidenta kandidāta portrets: Sergejs Dolgopolovs

Komentāri

Viens no Valsts prezidenta amata kandidātiem, Sergejs Dolgopolovs, savu politiķa karjeru neatkarīgā Latvijā sācis no Latvijas Komunistiskās partijas Centrālkomitejas nomenklatūras Atmodas laikā. Šobrīd Saskaņas centru pārstāvošais politiķis jau gadu desmitus ir ietekmīgs spēlētājs Latvijas kreisā flanga politikā. Viņu raksturo kā pragmatisku profesionāli, kurš piedevām ļoti labi prot atrast kopīgu valodu arī ar politiskajiem konkurentiem.

Kādreizējais galvaspilsētas mērs Gundars Bojārs norāda, ka Dolgopolovam bijis raksturīgs tas, ka, ja ar viņu vienojas, viņš personīgi izmantoja visus savus spēkus, lai šī vienošanās tiktu pildīta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Gundars Bojārs, bijušais Rīgas mērs:

Viņš ir ļoti iesaistīts kultūras dzīvē, teātra dzīvē, ļoti daudz lasa un vispār atstāj ļoti patīkamu iespaidu. No profesionālā viedokļa viņam ir raksturīga tāda padziļināta iesaistīšanās visos apspriežamajos tematos.

Dolgopolovs pratis saprasties ar citu politisko spēku pārstāvjiem, bet paša partijās reizēm bijis nemiera cēlājs. Viņš pārstāvējis politiskos spēkus, kas pozicionēti kā krievvalodīgo iedzīvotāju intereses aizstāvoši – Tautas saskaņas partiju, Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā, Jauno centru, Saskaņas centru un Saskaņu. Savulaik bijis iekšējais opozicionārs Jāņa Jurkāna vadītajā Tautas Saskaņas partijā, par ko no tās izslēgts.

Jānis Jurkāns, kādreizējais partijas biedrs:

Es domāju, kāds ir uzrakstījis scenāriju, tas nav viņa uzrakstīts scenārijs. Tajā ir izdevīgi drupināt Tautas saskaņas partiju, un Dolgopolovs, man šķiet, izpilda šo partijas graušanas scenāriju.

Kad kreisā flanga partijas apvienoja spēkus Saskaņas centrā, Jurkāns no politikas aizgāja, bet Dolgopolovs kļuva par vienu no jaunās apvienības līderiem. ”Saskaņā” gan viņš spēlējis otro vijoli aiz Nila Ušakova un Jāņa Urbanoviča. Dolgopolovs atzinis, ka balsojis valsts valodas statusa noteikšanu krievu valodai, arī izteicies, ka Krima pēc likuma pašlaik pieder Krievijai, turklāt viņš nezinot, vai Austrumukrainā karo Krievijas karavīri.

Juris Rozenvalds, politologs:

Viņš Latvijas intereses varbūt saprot mazliet citādāk nekā liela daļa politiķu. Šie uzskati varbūt nav īsti pieņemami, bet tas, ka Dolgopolova kungs tos ir paudis, tas vairāk ir orientēts uz vēlētājiem.

Dolgopolovs ir viens no retajiem opozīcijas deputātiem Saeimā, kam uzticēts vadīt komisiju, ko politologs Juris Rozenvalds skaidro ar politiķa pragmatisko raksturu, spēju sastrādāties un pieredzi pašvaldību darbā. Pašlaik Dolgopolovs ir Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldību lietu komisijas priekšsēdētājs.

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl