Prezidenta kandidāta portrets: Raimonds Vējonis

Komentāri

Valsts prezidenta vēlēšanas jau rīt. Par Saeimas deputātu atbalstu cīnīsies četri pretendenti. Reģionu apvienības izvirzītais Mārtiņš Bondars, partijas Saskaņa kandidāts Sergejs Dolgopolovs, Zaļo un zemnieku savienības prezidenta vēlēšanām pieteiktais Raimonds Vējonis, un Nacionālās apvienības Egilu Levitu.

Pašlaik 48 gadus vecais Raimonds Vējonis dzimis jauktajā ģimenē – māte krieviete, tēvs latvietis. Audzis Madonas pusē, kur jau skolas laikos pievērsies bioloģijai. Vējoņa tā laika bioloģijas skolotāja stāsta, ka viņas bijušajam audzēknim bijiusi gaša galva un organizatora talants.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Viņš bija ar gaišu galvu, dzirdēja, ko stundā māca, izpildīja mājas darbus. Bioloģijas klasē tie jautājumi bija vienmēr vietā – viņš saka: Tā, skolotāj, pie mūsu korpusa, tur tie apstādījumi nav visai labi. Visi kopā iesim, izraksim visu no jauna, iztīrīsim visas saknītes, visas nezālītes, un sastādīsim visu no jauna, un tas bija fantastiski,” stāsta Vējoņa skolotāja.

Pēc biologa diploma iegūšanas, Vējonis neilgi bija skolotājs, bet pēc tam pievērsās vides jomai, vēlāk kļuva par Lielrīgas vides pārvaldes direktoru. Tad arī satuvinājies ar Latvijas Zaļās partijas spices cilvēkiem, kuri viņu aicinājuši veidot politisko karjeru, stāsta Vējoņa agrīnais politiskais aizbildnis Indulis Emsis.

Tūkstošgades sākumā Vējonis kļuva par Vides ministru, un amatā noturējās rekordilgu laiku – veselus deviņus gadus. Emsis to saista ar prezidenta amata kandidāta personīgajām īpašībām.

Pasaules Dabas fonda valdes priekšsēdētājs Uģis Rotbergs par Vējoņa laiku Vides ministrijā ir kritisks. Vējonis bijis patīkams cilvēks, taču nav spējis izvirzīt vides aizsardzības jautājumus politiskās dienaskārtības priekšplānā.

Politisku kompromisu rezultātā, pērn Vējonis negaidīti kļuva par aizsardzības ministru, lai gan iepriekš ar šo jomu nav bijis saistīts. Politologa Jura Rozenvalda vērtējumā, politiķis ar šo pārbaudījumu ticis galā labi, uz ko norādot arī tas, ka ministrs nav baidījies publiski konfliktēt ar Vējoņa pārstāvētajā Zaļo un zemnieku savienībā ietekmīgo Aivaru Lembergu par NATO karavīru klātbūtni Latvijā.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl