Prezidenta kandidāta portrets: Mārtiņš Bondars

Komentāri

Bijušajam basketbolistam Mārtiņam Bondaram tiek prognozēta izstāšanās jau pirmajā kārtā, tomēr balsojums ir aizklāts un var sagādāt arī pārsteigumus. LNT  apkopojuši materiālus par visiem četriem prezidenta kandidātiem un jūsu uzmanībai piedāvājam Bondara personības portretu.

43 gadus vecais Bondars tagad ir Saeimas deputāts, bet profesionālo karjeru viņš sācis kā basketbolists. Vienā komandā “ASK/Brocēni” ar viņu spēlēja Edgars Šneps, kurš norāda, ka basketbola laukumā iegūtā pieredze Bondaram noder arī politikā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Edgars Šneps, bijušais basketbolists:

No personīgās pieredzes viņam ir tas, ko iegūst sportā. Tāds sportista krampis, kas vienmēr ir svarīgi.

Šneps augstu vērtē Mārtiņa Bondara pieredzi, strādājot dažādos augstos amatos. Vairas Vīķes-Freibergas laikā viņš septiņus gadus vadīja Valsts prezidenta kanceleju. To kā Bondara priekšrocību min arī politologs Jānis Ikstens.

Jānis Ikstens, politologs:

Viņš ir ļoti labi pazīstams ar šī amata virtuvi un neapšaubāmi saprot, kā lietas tiek kārtotas.

Īsi pirms Vīķes-Freibergas otrā pilnvaru termiņa beigām Bondars no kancelejas aizgāja. Kā LNT filmā “Latvijas prezidenti. Vēlēšanu spēles” atceras eksprezidente, Bondars saņēma tādu piedāvājumu, ko nevarēja noraidīt.

Vaira Vīķe-Freiberga, eksprezidente:

Mans kancelejas vadītājs man paziņoja, ka viņam ir piedāvāts ārkārtīgi labs darbs kā bankas direktoram un ka viņam ir skaista sieva, kurai vajag skaistas kleitas, un skaistas kleitas maksā dārgi.

Bondars kļuva par Krājbankas vadītāju, bet no tās aizgāja aptuveni gadu pirms Krājbankas kraha. 2011. gadā Bondars ASV Hārvarda Universitātē ieguva maģistra grādu publiskajā pārvaldībā, bet atgriezies Latvijā izrādīja interesi par lielo politiku.

Bondaram bija sarunas gan ar Valda Zatlera Reformu partiju, gan Einara Repšes partiju Latvijas attīstībai. Nevienā no šīm partijām viņš neiestājās. Tagad Bondars vada Reģionu apvienību, bet 2000. gadā bija partijas Tēvzemei un brīvībai/LNNK biedrs, kad nesekmīgi kandidēja Rīgas domes vēlēšanās.

“Bondara kungs ir veicis plašu ekskursu pa dažādām Latvijas politiskajām partijām. Tas, protams, raisa zināmus jautājumus par viņa politiskās platformas stingrumu,” teic Jānis Ikstens.

Juris Pūce, Latvijas attīstībai vadītājs:

Kā Valsts prezidentam, es domāju, ka tā nav pārāk laba īpašība. Valsts prezidentam ir drīzāk jābūt ar diezgan izteiktu savu uzskatu sistēmu un lai varētu par to arī aktīvi pārliecināt Latvijas sabiedrību. Vest nevis sekot.

Tomēr viņš apsveic Bondara mērķtiecību: “Šī kampaņa kandidēšanai uz Valsts prezidenta amatu situācijā, kad droši vien cerības viņam nav gandrīz nekādas, tomēr sasniegta ir liela atpazīstamība.”

Skaties video:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl