Prezidenta kandidāta portrets: Egils Levits

Komentāri

Koalīcijas partiju kandidāts, jurists Egils Levits stāvējis pie Latvijas neatkarības atjaunošanas šūpuļa, taču kopš 1995. gada dzīvo ārpus Latvijas. 59 gadus vecais Egils Levits ir Eiropas Savienības (ES) Tiesas tiesnesis. Dzimis Rīgā, bet 70. gados viņa ģimene emigrēja uz Vāciju, kur viņš ieguva jurista un politologa izglītību.

Sākoties Atmodai Levits atgriezās Latvijā. Viņš ir viens no Neatkarības deklarācijas autoriem. Piedalījies Latvijas ceļa dibināšanā un ticis ievēlēts 5. Saeimā.

Valda Birkava laikā bija tieslietu ministrs. Bijušais premjers Levitu raksturo kā vērtību un principu cilvēku. Taču stingrā principialitāte Valsts prezidenta amatā var būt šķēslis kompromisu meklējumos, saka Birkavs.

Tomēr Birkavs uzskata, ka Egils Levits ir piemērots Valsts prezidenta amatam.

95. gada Levits kļuva par vēstnieku, bet drīz vien sāka karjeru dažādās ES tiesu institūcijās. Viņš dzīvo Luksemburgā. Levits vienlaikus nav liedzis padomu arī Latvijai. Viņš ir Satversmes preambulas autors un bijis Konstitucionālo tiesību komisijas vadītājs, kas darbojās Valsts prezidenta paspārnē, kur kopā ar viņu strādāja arī jurists Lauris Liepa.

Levits nav nevienas partijas biedrs, un to par viņa priekšrocību uzskata politologs Jānis Ikstens.

Levitam pagaidām nepietiek balsu Saeimā, lai viņš kļūtu par nākamo prezidentu. Cenšoties Saeimas vairākumu tomēr iedrošināt balsot par Levitu, pie parlamenta ēkas rīt plānota viņa atbalsta akcija.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl