Prezidenta ievēlēšana rada spriedzi koalīcijā – briest valdības maiņa

1 komentārs

Nacionālās apvienības (NA) publiskais paziņojums neatbalstīt Raimonda Vējoņa kandidatūru Valsts prezidenta vēlēšanās izraisījis īssavienojumu koalīcijā. Vienotības Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa jau publiski izteikusies, ka tuvāko mēnešu laikā Latvijā varētu būt jauna valdība. Kuluāros jau tiek zīmēti dažādi iespējamie scenāriji.

Vienā no tiem NA ir paredzēta vieta opozīcijā, citā – nacionāļi tiek paturēti valdībā, taču ar mazāku ietekmi. Kaut arī apvienības politiķi akcentē, – viņiem nav vēlmes pamest valdību, tomēr noskaņojums koalīcijā pēc vakardienas esot dīvains.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau iepriekš ne vienu reiz vien bija runas, ka pēc prezidentūras Eiropas Savienībā un pirms nākamā gada valsts budžeta veidošanas Latvijā būs jauna valdība. Pēc NA publiskā atteikuma atbalstīt Vējoņa kandidatūru Valsts prezidenta vēlēšanās, Vienotības līdere Solvita Āboltiņa publiski paziņoja, ka rudenī Latvijā varētu būt jauna valdība.

Neoficiāli vairāki politiķi norādīja, ka kuluāros jau šobrīd tiek veidoti dažādi scenāriji. Viens no tiem paredz mazināt NA ietekmi valdībā, audzējot zaļo un zemnieku savienības muskuļus. Ietekmes palielināšanu ZZS varētu nodrošināt ar vairāku šobrīd opozīcijā esošās No sirds Latvijai deputātu atbalstu. Zaļzemnieki valdībā savā pārziņā papildus iegūtu Vides un reģionālās attīstības ministriju, tiek pieminēta arī Satiksmes ministrija.

Cits kuluāru scenārijs paredzot valdības maiņu ar Nacionālās apvienības nonākšanu opozīcijā. Vienotība un ZZS vairākumu parlamentā nodrošinātu ar sirdslatviešu un reģionāļu balsīm. Abos variantos premjera portfeli saglabātu Vienotība. Tikmēr nacionāļi uzsver, ka gatavi turpināt darbu valdībā, neraugoties pat uz domstarpībām.

To, ka uz politiskās skatuves briest karsta vasara norāda arī opozīcijā esošās Saskaņas deputāti. Arī politikas vērotāji neizslēdz, ka jaunievēlētajam valsts prezidentam Raimondam Vējonim tuvāko mēnešu laikā būs jānosauc jauns premjers.

Tikmēr ZZS neformālais līderis Aivars Lembergs izteicies, ka Valsts prezidenta vēlēšanu rezultātiem nevajadzētu ietekmēt valdošās koalīcijas stabilitāti. Viņaprāt, Laimdotai Straujumai jāturpina vadīt valdību.

Skaties video:

TOP komentāri

  • kukainis
    +1 +1 0

    kukainis

    Rudai miksta mandata maitai vispar vajadzetu pakluset.Tapat mes visi zinam ka Vejonim nepietiekoshas balsis iedeva Saskana.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl