“Vēlētāju gribai ir kliedzoši uzspļauts, un vēlētāji ir uzmesti!” – piketētāji pie Saeimas protestē pret Kariņa valdību

13 komentāri
“Vēlētāju gribai ir kliedzoši uzspļauts, un vēlētāji ir uzmesti!” – piketētāji pie Saeimas protestē pret Kariņa valdību
ULDIS ĀBOLIŅŠ, LNT ZIŅAS

Otrdien, 22. janvārī, bez vardarbības noslēdzies pikets pie Saeimas, kurā galvenais protests tika izteikts pret “Jaunās Vienotības” veidojamo valdību.

Ar plakātiem un saukļiem bija ieradušies ar 100 cilvēku. Uz LNT Ziņu jautājumu, kāpēc piketētāji protestē pret Krišjāņa Kariņa veidojamo valdību, kura nav pat sākusi darbu, piketētāji atbildēja, – valdību nedrīkstot veidot partija, kas vēlēšanās guvusi mazāko atbalstu no ievēlētajām partijām. Esot jādod atkal iespēja Aldim Gobzemam (“KPV LV”) uzņemties valdības veidošanu, jo tikai tā varot sagaidīt pārmaiņas, – sacīja piketētāji. Turklāt cilvēki pauda nepatiku par Saeimā neievēlētās politiķes Ilzes Viņķeles (“Attīstībai/Par!”) kandidatūru veselības ministres amatam.

Gobzems LNT Ziņām skaidroja, ka pikets, kurā tiek pausts atbalsts viņam, esot bez paša iesaistes un nevienam viņš to neesot lūdzis darīt.

Viens no piketa līdzorganizētājiem uzrunā sanākušajiem sacīja: “Atklāti un rupji tiek ignorēta demokrātiskā griba, kas ir kliedzošā pretrunā ar vēlētāju balsojumu, vēlētāji tiek uzmesti. Bordāna un Gobzeme centieni izveidot valdību tika apzināti un ciniski torpedēti no vecajām partijām. Vēlētāju gribai tikai uzspļauts, un tagad valdību veido partija “Jaunā Vienotība” – OIK krusttēvi. Tas ir kliedzošā pretrunā ar vēlētāju gribu. Acīmredzamā krāpšana noformulēsies sponsoru diktētajā valdības deklarācijā.”

Kā novēroja LNT Ziņas, piketētāji pieprasīja iznākt laukā Krišjāni Kariņu, bet viņš kolektīvajam saucienam neatsaucās. Pie protestētājiem bija izgājis viens no partijas “KPV LV” līderiem Aldis Gobzems, kurš sarunājās ar klātesošajiem, kā arī “Saskaņas” deputāte Jūlija Stepaņenko un Nacionālās apvienības deputāte Ingūna Rībena.

Lai arī “Facebook” grupā, kas rīkoja piketu, tika organizēti braucieni no reģioniem, sanākušie pie Saeimas pauda vilšanos, ka uz piketu tomēr ieradušies maz cilvēku. Daži vēlējušies redzēt daudzus tūkstošus.

Rīkotajam piketam uzmanību pievērsa Valsts drošības dienests (VDD) jeb Drošības policija, jo iepriekš internetā tika izteikti aicinājumi pie Saeimas rīkot nekārtības un pielietot vardarbību, piemēram, izmantot degmaisījumus. Kā novēroja LNT Ziņas, piketā vardarbība nebija.

Piketa dalībnieki pieprasīja neievēlētiem pilsoņiem liegt ieņemt ministru amatus, rīkot ārkārtas Saeimas vēlēšanas, pieprasīja valdībai cienīt tautas gribu un strādāt tautas interesēs, dot iespēju Aldim Gobzemam veidot valdību, samazināt PVN likmi pamatpārtikas precēm, ceļu nodokļus virzīt ceļiem, atcelt NIN vienīgajam īpašumam, nekavējoties atcelt OIK, nodrošināt bērniem, pensionāriem un invalīdiem bezmaksas medicīnu, tāpat piketētāji pieprasīja bezmaksas izglītību, visa veida pensijas un bērnu pabalstus līdz 500 eiro bez nodokļiem, kā arī sakārtot progresīvo nodokli lielajām algām pēc būtības un noteikti ar nodokļiem neatliekamo minimumu līdz 1000 eiro.

Piketa laikā pie Saeimas parādījās arī neliela grupa ar cilvēkiem, kuri turēja plakātus krievu valodā. Piketa “Latvijas tautas demonstrācija” rīkotāji aicināja policiju šos cilvēkus izkliedēt, jo viņu pikets nebija pieteikts. Taču tā kā netika izteikti saukļi par izglītības reformu, bet gan politiski neitrāli saukļi, tad klāt pienākušie cilvēkiem tomēr tika ļauts palikt.
13 komentāri