Premjers: Vitenbergs zaudēs amatu, ja to prasīs “KPV LV” deputāti

4 komentāri
Premjers: Vitenbergs zaudēs amatu, ja to prasīs “KPV LV” deputāti
ZUMAPRESS / SCANPIX

Koalīcijas partneri pirmdien turpināja skaidrot savstarpējās attiecības. Valdības vadītājs partijas “KPV LV” Saeimas deputātiem līdz trešdienai uzdevis pieņemt lēmumu par Jāni Vitenbergu (NA). Ja deputāti nolems prasīt ekonomikas ministra demisiju, jo viņš mainījis partiju, tad Krišjānim Kariņam (JV) nebūs citas izvēles, kā Vitenbergu atlaist.

Kad ekonomikas ministrs Vitenbergs pirms trīs nedēļām paziņoja, ka pamet “KPV LV”, lai pievienotos Nacionālajai apvienībai, ar jezgu, ko tas radīja, valdības vadītājs aicināja tik galā abām partijām pašām.

“Diemžēl šāds risinājums starp šiem abiem koalīcijas partneriem nav atrasts.” Kariņš saņēmis jau divas vēstules no “KPV LV” valdes, kas pieprasa Vitenberga demisiju, taču premjeram tas nav saistoši, jo galvenā teikšana ir nevis partijas valdei, bet Saeimas deputātiem.

“Ja “KPV” frakcija tomēr izdomā, ka viņi prasīs ekonomikas ministra demisiju, tad, respektējot mūsu kopējo sadarbības līgumu, man arī būtu jāprasa šā ministra demisija,” norāda premjers.

“KPV LV” Saeimas frakcijas vadītājs Māris Možvillo sola, ka deputātu lēmums būs trešdien – premjera noteiktajā termiņā: “Neko vairāk nestāstīšu, jo gribu lauzt to stereotipu, ka mēs esam partija, kura savas iekšējās lietas risina publiski.”

Nacionālā apvienība atkārtoti akcentē, ka ministru nedrīkst sodīt par izvēli mainīt partiju. Tās līderis Raivis Dzintars cer, ka Vitenberga demisija prasīta netiks: “Šāda hipotētiska situācija būtu ļoti, ļoti netaisnīga, un, protams, tā būtu dziļākā krīze valdībai, kāda kopš tās izveidošanai ir bijusi.”

Tikmēr gandarījumu par to, ko premjers beidzot iesaistījies konflikta risināšanā, pauž Jaunā konservatīvā partija (JKP).

“Mēs priecājamies dzirdēt, ka, premjeram ceļojot, ir izdevies līgumu kārtīgi izlasīt, un kā rezultātā premjers arī ir pieņēmis lēmumu vest šīs diskusijas par līguma iespējamo satura grozīšanu,” saka JKP priekšsēdētāja vietnieks Krišjānis Feldmans.

Kā norāda “jaunie konservatīvie”, ja Vitenbergs paliks amatā, būtu jāmaina koalīcijas līgums, kurā noteikts amatu sadalījums starp partijām.
4 komentāri