Premjers: Stratēģija iziešanai no Covid-19 krīzes būs vērsta divos virzienos

1 komentārs
Premjers: Stratēģija iziešanai no Covid-19 krīzes būs vērsta divos virzienos
OKSANA DŽADANA, F64

Stratēģija iziešanai no Covid-19 krīzes būs vērsta divos virzienos, proti, uz vīrusa ierobežošanu un ekonomikas atlabšanu, paredzot rīcības scenārijus dažādu nozaru darbības situācijām atbilstoši veselības drošības principiem, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) otrdien sacījis Valsts prezidentam Egilam Levitam.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā, valsts pirmā amatpersona sazinājās ar Kariņu, lai pārrunātu valdības darbu pie stratēģijas iziešanai no Covid-19 radītās krīzes, par ko otrdien plāno runāt arī Ministru kabineta sēdē.

Strādājot pie stratēģijas izejai no krīzes un pēc tam piemērojot to reālajā dzīvē, Levits akcentēja, ka gan valdībai, gan visiem iesaistītajiem ministriem un ministrijām, gan dažādām iestādēm un organizācijām ir aktīvi jāsadarbojas starpnozaru līmenī, kā arī jāveido dialogs ar nozaru pārstāvniecībām un nevalstisko sektoru.

“Tikai visiem kopā koordinēti darbojoties, mēs varam cerēt uz pēc iespējas sekmīgu ekonomikas un pilsoniskās dzīves atgriešanos veselībai un tautsaimniecībai drošā vidē,” akcentēja Levits.

Abas puses sarunā arī apspriedās par Eiropas Komisijas plāniem Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetam, kas drīzumā tiks piedāvāts dalībvalstīm, kā arī par dalībvalstu diskusijām budžeta kontekstā.

Amatpersonas pauda gandarījumu par to, ka kopumā dalībvalstis ir vienotas par atbalsta nepieciešamību ekonomikas atlabšanai pēc jaunā koronavīrusa izraisītajām sekām, nenovirzoties no tā saucamā ES “Zaļā kursa” kā ES attīstības perspektīva virziena.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!

1 komentārs