Premjers par piemērotu eirokomisāra amata kandidātu uzskata Dombrovski

3 komentāri

Lēmums par to, kuru cilvēku virzīt eirokomisāra amatam, jāpieņem premjeram Krišjānim Kariņam (“Jaunā Vienotība”). Viņš uzskata, ka piemērotākais tam ir partijas biedrs un līdzšinējais Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis.

Dombrovskis ne tikai saņēmis lielu vēlētāju atbalstu, bet arī varētu pretendēt uz nozīmīgas jomas pārraudzīšanu nākamajā komisijā.

“Valdis Dombrovskis, manuprāt, ir tas indivīds ar vislabāko pieredzi, kurš varētu ieņem atbildīgāko amatu, kādu vien no Latvijas kāds varētu ieņemt. Viņš ir pierādījis savu kompetenci, savas spējas, es viņu ļoti labprāt virzītu arī otrajam termiņam šajā amatā, bet nu pārējā koalīcija par to runās,” tā LNT Ziņām norādīja Kariņš.

Tikmēr pārējie koalīcijas partneri pirmdien, 27. maijā, vēl nesteidza atbalstīt Dombrovska kandidatūru un diskusijas turpinās nākamnedēļ.

Tikmēr vēlēšanas ieviesīs izmaiņas arī Ministru kabinetā un Rīgas domē. Līdz ar Daces Melbārdes (VL-TB/LNNK) ievēlēšanu Eiropas Parlamentā vakants kļuvis kultūras ministra krēsls. Nacionālā apvienība ir gatava meklēt jaunu kultūras ministru, taču akcentē, ka iekšējās diskusijas partijā prasīs vismaz pāris nedēļas.

Tikmēr Rīgas domē pēc tam, kad uz Briseli dosies Nils Ušakovs un Andris Ameriks, viņu deputātu vietas pašvaldībā varētu ieņem šobrīd korupcijas skandālā iepītā Rīgas tūrisma attīstības biroja bijusī valdes locekle Vita Jermoloviča un Rīgas starptautiskās autoostas valdes loceklis Ivans Ivanovs. 

Lasi vēl: Eiropas Parlamenta vēlēšanās uzvarējusi ”Jaunā Vienotība”