Premjers: Nākamā gada budžetu negrozīsim

1 komentārs

Lai arī mediķu organizācijas un veselības ministre Ilze Viņķele (AP) vēl turpina aicināt palielināt veselības aprūpes finansējumu, tostarp uz budžeta deficīta rēķina, premjers Krišjānis Kariņš (JV) ir apņēmies nākamā gada budžetu vairs negrozīt.

“2020. gada budžets ir pieņemts, to noliekam malā un strādājam uz priekšu,” intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” paziņoja Kariņš, “mēs tagad negrozīsim pieņemto valsts budžetu.”

Taujāts, vai šādai nostājai piekrīt arī koalīcijas partneris “Attīstībai/Par”, no kura puses nāca aicinājums rast mediķu algu solītajam palielinājumam trūkstošos līdzekļus uz budžeta deficīta rēķina, Kariņš izteicās, ka “tā varētu teikt”.

Pēc Kariņa vārdiem, viņš un koalīcijas partijas saprotot, ka veselības aprūpei nākamajos gados ir jāceļ finansējums, bet tā esot tikai medaļas viena puse, jo, no otras puses, esot jānāk arī nozares sakārtošanai.

Nozares sakārtošanā pirmais solis būšot Viņķeles uz 10. decembri solītais slimnīcu “līmeņošanas plāns”, kas pārskatīs, kāda veida pakalpojumus kurās slimnīcās sniegs. Tam janvārī sekošot medicīnas darbinieku atalgojuma reformēšanas plāns, jo atlīdzībās esot vērojami zināmi neloģismi.

Lūgts vērtēt, vai viņu apmierina veselības ministres darbs, Kariņš konkrēti neatbildēja, vien nosakot, ka “mums daudzas reformas ir procesā”, un vienam ministram to īstenošana ejot gludāk, otram – grūtāk.

Savukārt mediķus Kariņš aicināja nevis protestēt, bet attīstīt dialogu ar Veselības ministriju, un tajā esot gatavs iesaistīties arī pats Kariņš.

1 komentārs