Komentāri
Premjere beidzot viesusi lielāku skaidrību KNAB šefa izvērtēšanas jautājumā
FOTO: LETA

Jautājums par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) šefa atbilstību amatam joprojām nekust no vietas. Premjerministre Laimdota Straujuma šodien paziņoja, ka vispirms Jaroslava Streļčenoka vērtējumu  lūgs nevalstiskajām organizācijām, un tikai tad  veidos komisiju viņa darbības vētīšanai.

Par šādas komisijas izveidi premjerministre paziņoja gada sākumā, reaģējot uz KNAB iesaistīšanos vairākās neveiksmīgās tiesas prāvās ar saviem darbiniekiem, kas neesot  uzskatāma par labas pārvaldības praksi. Komisiju tika solīts izveidot janvārī, tomēr tas nav noticis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tagad Straujuma to sola izdarīt aptuveni pēc divām nedēļām, kad savu viedokli būs sniegušas nevalstiskās organizācijas, to vidū, Delna un KNAB arodbiedrība.

Šodien Streļčenoks bija ieradies pie valdības vadītājas, kur apmēram stundu garā sarunā informēja par KNAB darbu pagājušajā gadā un   tālākajiem plāniem.

Streļčenoks pēc tikšanās ar premjerministri informēja, ka viņam nav zināma izvērtēšanas procedūra, viņš vien uzzinājis, ka Straujumai ir iecere veidot šādu komisiju. “Viņa mani informēja, ka, visticamāk, komisiju veidos. Es neko nezinu par procedūru. Es neesmu iepazīstināts ar lēmumu,” atklāja Streļčenoks. KNAB vadītājs uzskata, ka darbība ir jāvērtē un tas jādara pēc paveiktajiem darbiem un sabiedrības korupcijas uztveres.

Pēc Streļčenoka domām, biroja darbība ir vērtējama pozitīvi un arī sabiedrības uztvere par korupciju mainās uz pozitīvo pusi.

Lasi vēl