Pozitīvi, lepni un patriotiski? Ko sacītu Latvijas jaunieši, ja viņi rakstītu prezidenta runu 18. novembrī?

0 Komentāru
Pozitīvi, lepni un patriotiski? Ko sacītu Latvijas jaunieši, ja viņi rakstītu prezidenta runu 18. novembrī?
LETA

Latvijas jauniešu redzējums par to, ar kādiem vārdiem Valsts prezidentam jāuzrunā iedzīvotāji 18. novembrī, pārsteidz un iedvesmo.

“Mēs esam stiprāki nekā paši apzināmies. Mēs esam tie, kas Latvijai dod spēku, tāpēc nepievilsim, bet palīdzēsim, kad būs nepieciešams!”

Iespējams, tieši ar šādiem vārdiem Valsts prezidents 18. novembrī, Valsts svētkos, uzrunās Latvijas iedzīvotājus. Valsts prezidenta kancelejas rīkotajā konkursā “Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijai dzimšanas dienā” skolēnu vēlme iejusties prezidenta lomā un izteikties ir bijusi liela. Uzvarētājus žūrija izvēlējusies no iesūtītajām 200 uzrunām, un labāko darbu autori šodien, 13. novembrī, tika aicināti pie prezidenta.

Lauris Freimanis, Rīgas Centra humanitārās vidusskolas skolnieks:

Izveidot uzrunu ir ļoti sarežģīti, jo ir nepieciešamas oriģinālas idejas, lai mana runa atšķirtos no pārējām, kas bijušas citus gadus.

Amanda Zariņa, Jaunpiebalgas vidusskolas skolniece:

Nepieciešama ļoti liela mīlestība pret savu tēvzemi, pret Latviju, un tam jābūt sirdī.

Jaunieši savās uzrunās nav baidījušies izteikties par aktuālām tēmām, piemēram, imigrāciju un bēgļu lietām. Daudzi centušies izmantot vārda spēku un veicināt patriotismu. Prezidenta runa vēl neesot gatava, tāpēc jauniešu redzējumā ir vērts ieklausīties.

Foto:

Raimonds Vējonis, Valsts prezidents:

Lasot jūsu uzrunas, mani priecē, ka esat daudz drosmīgāki par tiem politiķiem, kas pašlaik ir un bieži vien saka runas. Jums izpratne par jautājumiem ir citādāka, mūsdienīgāka un atbilstošāka šim laikam.

Radošo darbu vērtēšanas komisija ir patīkami pārsteigta par jauniešu optimismu un gaišo nākotnes redzējumu. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem šoreiz darbi esot uz gaišas nots, un tas, visticamāk, raksturo arī sabiedrības noskaņojumu.

Trīs pirmo vietu ieguvējiem būs iespēja kopā ar Valsts prezidentu 18. novembrī valsts svētku koncertā teikt savu uzrunu visai Latvijai.

Video:

0 Komentāru