Komentāri

Latvijas jauniešu redzējums par to, ar kādiem vārdiem Valsts prezidentam jāuzrunā iedzīvotāji 18. novembrī, pārsteidz un iedvesmo.

“Mēs esam stiprāki nekā paši apzināmies. Mēs esam tie, kas Latvijai dod spēku, tāpēc nepievilsim, bet palīdzēsim, kad būs nepieciešams!”

Iespējams, tieši ar šādiem vārdiem Valsts prezidents 18. novembrī, Valsts svētkos, uzrunās Latvijas iedzīvotājus. Valsts prezidenta kancelejas rīkotajā konkursā “Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijai dzimšanas dienā” skolēnu vēlme iejusties prezidenta lomā un izteikties ir bijusi liela. Uzvarētājus žūrija izvēlējusies no iesūtītajām 200 uzrunām, un labāko darbu autori šodien, 13. novembrī, tika aicināti pie prezidenta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lauris Freimanis, Rīgas Centra humanitārās vidusskolas skolnieks:

Izveidot uzrunu ir ļoti sarežģīti, jo ir nepieciešamas oriģinālas idejas, lai mana runa atšķirtos no pārējām, kas bijušas citus gadus.

Amanda Zariņa, Jaunpiebalgas vidusskolas skolniece:

Nepieciešama ļoti liela mīlestība pret savu tēvzemi, pret Latviju, un tam jābūt sirdī.

Jaunieši savās uzrunās nav baidījušies izteikties par aktuālām tēmām, piemēram, imigrāciju un bēgļu lietām. Daudzi centušies izmantot vārda spēku un veicināt patriotismu. Prezidenta runa vēl neesot gatava, tāpēc jauniešu redzējumā ir vērts ieklausīties.

Foto:

Raimonds Vējonis, Valsts prezidents:

Lasot jūsu uzrunas, mani priecē, ka esat daudz drosmīgāki par tiem politiķiem, kas pašlaik ir un bieži vien saka runas. Jums izpratne par jautājumiem ir citādāka, mūsdienīgāka un atbilstošāka šim laikam.

Radošo darbu vērtēšanas komisija ir patīkami pārsteigta par jauniešu optimismu un gaišo nākotnes redzējumu. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem šoreiz darbi esot uz gaišas nots, un tas, visticamāk, raksturo arī sabiedrības noskaņojumu.

Trīs pirmo vietu ieguvējiem būs iespēja kopā ar Valsts prezidentu 18. novembrī valsts svētku koncertā teikt savu uzrunu visai Latvijai.

Video:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl