Potenciālie koalīcijas partneri pieļauj iespēju vienoties par “KPV LV” prasībām

1 komentārs
Potenciālie koalīcijas partneri pieļauj iespēju vienoties par “KPV LV” prasībām
PAULA ČURKSTE, LETA

Potenciālie koalīcijas partneri “KPV LV” izvirzītās prasības neuzskata par nepārvārāmu šķērsli un ir optimistiski par iespēju tuvākajā laikā vienoties par valdības izveidi, izriet no politiķu sacītā pēc piecu partiju pārstāvju tikšanās.

“Jaunās Vienotības” (JV) līderis Krišjānis Kariņš pauda, ka “KPV LV” prasības nav nekas nepārvārāms un par tām varētu vienoties. Viņš ir aicinājis visas pārējās partijas līdz piektdienas plkst. 10 informēt par savu nostāju. Ja partijas panāks vienošanos, tad Kariņš aicinās Valsts prezidentu Raimondu Vējoni nominēt viņu premjera amatam.

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) priekšsēdētājs Jānis Bordāns sacīja, ka JKP var piekrist šādas valdības izveidošanai un “KPV LV” prasības uzskata par pieņemamām.

“Attīstībai/Par!” (AP) līdzpriekšsēdētājs Juris Pūce norādīja, ka AP indikatīvi nav nozīmīgu iebildumu pret šīm prasībām. Tomēr AP šodien plkst. 17 ir pārstāvju sapulces sēdes, kur šis jautājums varētu tikt apspriests.

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) politiķis Gaidis Bērziņš teica, ka “KPV LV” prasības tiks izdiskutētas, tomēr būtiskus iebildumus pret tām pagaidām nepauda.

“KPV LV” frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs, kā arī pārējie partneri arī pēc šīs tikšanās atturējās publiski nosaukt “KPV LV” prasības. Nedz Kariņš, nedz Zakatistovs neatklāja, kas ir “KPV LV” kandidāts uz iekšlietu ministra amatu. Tomēr Kariņš norādīja, ka viņam nav iebildumi pret piedāvātajiem ministru amata kandidātiem.

Iepriekš “KPV LV” politiķis Aldis Gobzems teica, ka nekandidēs uz iekšlietu ministra amatu.

Kā ziņots, starp “KPV LV” piecām prasībām koalīcijas “kodolam” ir Finanšu ministrijas (FM) parlamentārā sekretāra amats, kā arī prasība neveidot jaunus ministru amatus, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Kariņa valdības piedāvājumā bija iecerēts jauns demogrāfijas lietu ministra amats, kuru varētu ieņemt Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK).

Kopumā “KPV LV” izvirzījusi piecas prasības – Kariņu kā valdības vadītāju, FM parlamentārā sekretāra un Saeimas Tautsaimniecības komisijas vadītāja amatus, neveidot papildu ministra amatu, kā arī prasības attiecībā uz iesaisti teritoriālās reformas veikšanā.

Pašlaik Tautsaimniecības komisiju vada Jānis Dūklavs (ZZS), bet premjera amatam kā viena no versijām izskan cits JV politiķis – Arvils Ašeradens (JV).

Četras partijas – JV, JKP, VL-TB/LNNK un AP – vienojušās 4. janvārī Valsts prezidentam Raimondam Vējonim piedāvāt kopīgi atbalstītu premjera kandidātu.

1 komentārs