Komentāri

Tuvojoties Saeimas vēlēšanām, kas gaidāmas šoruden, ”Saskaņas centra” reitings ir zemākais šā gada laikā, tomēr saglabā līderpozīcijas. Strauji ir sarukusi arī ”Vienotības” popularitāte, noskaidroja LNT Ziņas.

Jūnijā par “Saskaņas centru” bija gatavi balsot 20,8% aptaujāto, bet jūlijā – 17,5% aptaujāto Latvijas iedzīvotāji.

Savukārt premjerministres Laimdotas Straujumas pārstāvētā partija ”Vienotība” jūnijā par mata tiesu popularitātes ziņā apsteidza “Saskaņas centru”, kad atbalstu tai bija izteikuši 20,9% aptaujāto, taču jūlijā ”Vienotības” reitings nokrita līdz 15,6%.

”Vienotības” straujais kāpums vasaras pirmajā mēnesī saistāms ar partijas labo rezultātu maijā notikušajās Eiroparlamenta vēlēšanās, skaidro sociologs Arnis Kaktiņš.

Trešā populārākā partija jūlijā bija ”Zaļo un zemnieku savienība” ar 12,2 % atbalstu, bet ceturtajā vietā ierindojas ”Nacionālā apvienība”, par kuru vēlēšanās ir gatavi balsot 7,6-% aptaujāto.

Atbalstītāju loku nav izdevies vairot Einara Repšes dibinātajai partijai “Latvijas attīstībai”. Vēl zemāks atbalsts ir Ainara Šlesera pārstāvētajai partijai “Vienoti Latvijai”, ”Latvijas Reģionu apvienībai” un bijušā tieslietu ministra Jāņa Bordāna ”Jaunajai konservatīvajai partijai”.

Politologi atzīst – visiem politiskajiem spēkiem vēl pastāv iespēja audzēt reitingu pirmsvēlēšanu kampaņā, kas vēl tikai uzņems apgriezienus.

Katrs piektais Latvijas iedzīvotājs vēl nav izlēmis, par ko balsot rudenī, tādēļ priekšvēlēšanu cīņa gaidāma sīva.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl