Politologs: Ušakova atstādināšana un dalība EP vēlēšanās būtiski ietekmēs varas sadalījumu Rīgas domē

0 Komentāru
Politologs: Ušakova atstādināšana un dalība EP vēlēšanās būtiski ietekmēs varas sadalījumu Rīgas domē
EDIJS PĀLENS, LETA

Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (S) atstādināšana no amata un dalība Eiropas Parlamentu (EP) vēlēšanās varētu būtiski ietekmēt varas sadalījumu Rīgas domē, aģentūrai LETA sacīja politologs, sabiedrisko attiecību aģentūras “Mediju tilts” līdzīpašnieks Filips Rajevskis.

Rajevskis pauda, ka šis ir nozīmīgs notikums, jo runa ir par Latvijā lielāko pašvaldību, turklāt tas ietekmēs ne tikai Rīgu, bet arī partijas “Saskaņa” vietu politisko spēku izkārtojumā kopumā.

Rajevskis prognozēja, ka Ušakova atstādināšana, kā arī viņa iespējama ievēlēšana EP būtiski ietekmēs “Saskaņu” kopumā, jo Ušakovs ir partijas līderis un redzamākā figūra. Politologs piebilda – ja “Saskaņa” nespēs atrast jaudīgu līderi, kurš varētu aizstāt Ušakovu, partijai būs grūti saglabāt savu pozīciju Latvijas politikā.

Vienlaikus Rajevskis neuzskata, ka Ušakova atstādināšana varētu ietekmēt EP vēlēšanu rezultātus. Viņš prognozēja, ka gan “Saskaņa”, gan “Attīstībai/Par!” varētu iegūt pa vienam mandātam, un diez vai kāda no partijām iegūs divus mandātus.

Rajevskis domā, ka Rīgas domi gaida nopietnas izmaiņas varas sadalījumā. Viņš prognozēja, ka nākamajās pašvaldību vēlēšanās “Saskaņa” un GKR nespēs savākt koalīcijai nepieciešamo mandātu skaitu.

Politologs uzskata, ka esošā spēku saglabāšana ir “tuvu nereālam” scenārijam, ņemot vērā partijas “Saskaņa” sarūkošos reitingus. Rajevskis piebilda, ka turpmākas politiskās ietekmes noturēšanas gan Rīgas domē, gan Saeimā “Saskaņai” būšot liels izaicinājums.

Iepriekš jau vēstīts, ka Pūce izdevis rīkojumu par Ušakova atstādināšanu no Rīgas domes priekšsēdētāja amata pienākumu pildīšanas.

Lasi vēl – Ministrs par Ušakova atstādināšanu: Tā ir bijusi sistemātiska, bezkaunīga likuma pārkāpšana

0 Komentāru