Politologs: Ušakova atstādināšana priekšvēlēšanu laikā var nākt par labu gan “Saskaņai”, gan “Attīstībai/Par!”

1 komentārs
Politologs: Ušakova atstādināšana priekšvēlēšanu laikā var nākt par labu gan “Saskaņai”, gan “Attīstībai/Par!”
MĀRTIŅŠ ZILGALVIS, F64

Pašreizējā situācija, kad vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) ir atstādinājis no amata Rīgas mēru Nilu Ušakovu (S), priekšvēlēšanu laikā var nākt par labu gan “Saskaņai”, gan “Attīstībai/Par!” (AP), uzskata politologs Juris Rozenvalds.

Viņš aģentūrai LETA skaidroja, ka šo politisko spēku elektorāts nepārklājas, tādēļ politiķi šo situāciju pirms Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām var izmantot gan sev, gan savām partijām par labu. Proti, AP saviem vēlētājiem var norādīt uz darbībām, kas veiktas, lai veicinātu tiesiskumu valstī, savukārt “Saskaņa” savam elektorātam var paust, ka Ušakova atstādināšana ir bijis politisks solis, skaidroja politologs.

Rozenvalds norādīja, ka notikumi ar Ušakova atstādināšanu varētu kļūt par “pirmo akordu” “Saskaņas” priekšvēlēšanu kampaņai.

Komentējot iespējamus scenārijus notikumu attīstībai Rīgas domē, Rozenvalds pieļāva, ka par nākamo mēru varētu kļūt Oļegs Burovs (GKR). Vienlaikus politologs norādīja, ka rodas jautājums par domes koalīcijas iekšējo stabilitāti.

Kā ziņots, Pūce ir izdevis rīkojumu par Ušakova atstādināšanu no Rīgas domes priekšsēdētāja amata pienākumu pildīšanas.

Rīkojumā uzskaitīti vairāki Ušakova kā Rīgas mēra un kā pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” kapitāla daļu turētāja pārstāvja izdarīti pārkāpumi. Šo rīkojumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā 30 dienu laikā no tā publicēšanas.

Ušakovs publiski paudis, ka gatavojas pārsūdzēt Pūces rīkojumu un ir pārliecināts, ka visi pārmetumi tiesā būs apgāžami.

1 komentārs