Politologs: pēc EP vēlēšanām koalīcijas partijas liks “pierauties” JKP

2 komentāri

Iespējamie Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu rezultāti ietekmēs arī politisko situāciju Latvijā. Iespējams, būs jāmeklē jauna kultūras ministre Daces Melbārdes (VL-TB/LNNK)  vietā, bez tam valdošajai koalīcijai būs arī jāvienojas, ko virzīt uz Eiropas komisāra amatu.

Pēc labajiem panākumiem vēlēšanās, savas pozīcijas tikt šajā postenī uz otro termiņu varētu būt stiprinājis “Jaunās Vienotības” kandidāts Valdis Domborvskis. Savukārt Jaunās konservatīvās partijas (JKP) autoritāte pēc neveiksmes vēlēšanās būs mazinājusies, atzīst politologs Filips Rajevskis.

“Gan “Jaunā Vienotība”, gan VL-TB/LNNK, gan “Attīstībai/Par!” liks drusku ”pierauties” JKP, jo šie rezultāti parāda, ka būtu jāpierāda, ka šis balsu kritums nav fatāls, un ka JKP nav ”viendienīte”. “Jaunā Vienotība” darīs visu, un tai ir stipras kārtis ar šādiem vēlēšanu rezultātiem, lai uzstātu, ka Dombrovskim ir jāturpina darbs kā Eiropas komisāram,” norāda Rajevskis.

Tikmēr Rīgas pašvaldībā būs jāvienojas par jaunu galvaspilsētas mēru Nila Ušakova (“Saskaņa”) vietā. Ja Eiropas Parlamentā būs ticis arī Andris Ameriks (GKR), tad par reālāko kandidātu uz Rīgas mēra amatu uzskatāms partijas “Gods kalpot Rīgai” biedrs, Rīgas vicemērs Oļegs Burovs.