Politoloģe: JKP interesēs varētu būt iekšlietu sistēmas pārņemšana

11 komentāri

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) interesēs varētu būt iekšlietu sistēmas pārņemšana, šādu viedokli intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” pauda politoloģe, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) profesore Ilga Kreituse.

Vaicāta, kas varētu būt izraisījis krīzi koalīcijā, politoloģe norādīja, ka “tās varētu būt iekšējās pretrunas, kas veidojās starp JKP un premjeru Krišjāni Kariņu (JV).”

“Jo jautājums jau ir par iekšlietu ministru. Nekur nav teikts, ka, proporcijas pārdalot, jāsaglabā tās pašas ministru vietas, kas ir piešķirtas šobrīd… Ka automātiski vienam noņem, otram iedod. Es domāju, ka varētu būt iekšējais pārdalījums, ņemot vērā to, ko tieneši ir izteikuši par tieslietu ministru par šo neuzticību, kas ir diezgan liela – aptuveni 70% tiesnešu izjūt politisko spaidu. JKP interesēs varētu būt iekšlietu sistēmas pārņemšana. Es domāju, ka tikpat apdraudēts kā ekonomikas ministrs šobrīd varētu justies arī iekšlietu ministrs Ģirģena,” teica Kreituse.

Kā ziņots, valdības koalīcijas partneri pirmdien, 17. maijā, pārrunās iespējas mainīt ministru portfeļu sadalījuma proporciju, izriet no politiķu paustā pagājušās nedēļas beigās.

Koalīcijas partneru Sadarbības sanāksmes sēde attālinātajā režīmā sāksies plkst. 14.30, bet pēc tās ir paredzēta attālināta preses konference.

Ministru amatu proporcijas maiņai līdz šim piekrituši trīs koalīcijas partneri – Nacionālā apvienība (NA), “Attīstībai/Par!” (AP) un “Jaunā vienotība” (JV), savukārt Jaunā konservatīvā partija (JKP) un “KPV LV” šo jautājumu vēl pārdomās, piektdien pēc tikšanās ar partneriem žurnālistiem pastāstīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Jautājums par iespējamu proporciju pārdali valdībā tika aktualizēts pēc tam, kad “KPV LV” savulaik virzītais ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs mainīja politisko piederību, pārejot uz NA. “KPV LV” Saeimas frakcija nolēma atsaukt viņu no ekonomikas ministra amata, kas neapmierināja NA. Turklāt līdz ar Vitenberga atsaukšanu no ministra amata “KPV LV” frakcijas pameta vēl četri deputāti, līdz ar to šīs frakcijas rindas kopš valdības izveidošanas ir sarukušas vairākkārtīgi.

Ņemot vērā minēto, NA pauda vēlmi pārdalīt ministru proporcijas koalīcijā. “Par to šodien [piektdien] arī runājām, un par to nepieciešama vienprātība koalīcijā. NA, AP un JKP ir gatavi runāt par iespējamu proporciju pārdali, bet “KPV LV” un JKP izteica, ka viņiem būtu nepieciešams laiks, lai partiju iekšienē izdiskutētu gatavību meklēt risinājumus,” piektdien stāstīja Kariņš.

“Darbu ir daudz, bet esmu pārliecināts, ka, ja varam turpināt meklēt kompromisa garu, varēsim atrast labu risinājumu,” pagājušās darba nedēļas izskaņā teica premjers.
11 komentāri