Politiskais haoss Rīgā, visticamāk, ļaus Ušakovam izbēgt no atbildības par “Rīgas satiksmes” zaudējumiem

13 komentāri

Rīgas domē pašreiz ir tādas politiskās jukas, ka, visticamāk, netiks vērtēta iespēja piedzīt “Rīgas satiksmei” nodarītos zaudējumus no bijušā Rīgas mēra Nila Ušakova (“Saskaņa”).

“Rīgas satiksme” šādu uzdevumu neesot paspējusi saņemt, bet uzņēmuma kapitāldaļu turētājs Vadims Baraņņiks, kurš pagājušonedēļ to ierosināja, amatu otrdien zaudēja. Tikmēr pašas domes liktenis arvien neskaidrs – lai arī Oļega Burova (GKR) vadītā koalīcija faktiski beigusi pastāvēt, joprojām nav skaidrs, vai galvaspilsētas dome tiks atlaista pirms termiņa.

Pēc notikumiem, kad amatu zaudēja Rīgas vicemērs Vadims Baraņņiks, no “Saskaņas” izslēgtā Neatkarīgo deputātu frakcijas četrotne sasauca preses konferenci, lai parādītu apstākļus, kādos tie dzīvojuši pēdējos mēnešus.

“Spriežot pēc telpām, redzēsiet, ar kādu prieku un atsaucību esošā koalīcija uzņēma mūs savā stiprā komandā! Diemžēl Baraņņika kungam nav piešķirts ne galds, ne krēsls, nedz kaut kāds plaukts dokumentiem. Līdz ar to nepiedāvāšu jums apsēsties uz grīdas, bet ar jūsu atļauju preses konferenci novadīt kājās,” tā preses konferencē teica Neatkarīgo deputātu frakcijas deputāts Aleksejs Rosļikovs.

Lai arī otrdienas lēmums nozīmē, ka Oļegam Burovam šobrīd nav vairākuma, labējā opozīcija trešdien neparakstījās ne par lēmumu viņu atcelt no amata, ne par domes ārkārtas sēdes sasaukšanu, kas būtu solis tuvāk domes ārkārtas vēlēšanām. Tomēr no politiskā haosa ir arī ieguvēji, piemēram, Nils Ušakovs un Leona Bemhena vadītā “Rīgas satiksmes” valde, kuras atbildība par uzņēmumam nodarītajiem zaudējumiem, visticamāk, vērtēta netiks. No amata atceltais Baraņņiks nepaspēja nosūtīt attiecīgu rakstveida uzdevumu.

“Šobrīd “Rīgas satiksmes” padome nav saņēmusi uzdevumu par iepriekšējās valdes atbildības vērtēšanu, tādējādi mēs nevaram precīzi iepazīties, kas tajā minēts, jo ir ļoti svarīgi saprast, par kādu periodu ir runa, jo valdes varētu būt mainījušās,” skaidro “Rīgas satiksmes” pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldmane.

Baraņņiks gan TV3 Ziņām uzsvēra, ka mutvārdu uzdevumu pagājušonedēļ deva un centīsies to nosūtīt arī rakstveidā. Četrinieks arī paziņoja, ka ir gatavs darīt visu, lai no domes padzītu “Saskaņu” un Burovu.

“Esam gatavi sasaukt ārkārtas domes sēdi, nobalsot par to, ka noņemt visu Rīgas domes vadību, mēs esam gatavi runāt ar opozīciju, neprasām nekādus amatus, esam gatavi ievēlēt jaunu Rīgas mēru, kurš apņemsies visu šeit sakārtot. Mēs ar prieku palīdzēsim,” saka Neatkarīgo deputātu frakcijas vadītājs Valērijs Petrovs.

Opozīcija sola lēmumus par turpmāko rīcību pieņemt tuvākajā laikā.
13 komentāri