Komentāri

Mākslīgi radīta kvoruma trūkuma dēļ Saeimas Eiropas lietu komisija šodien nespēja apstiprināt valdības pieņemto pozīciju sarunās ar Eiropas Savienību par Latvijas apņemšanos papildus uzņemt 526 bēgļus. Līdz ar to uz ārkārtas sanāksmi Briselē iekšlietu ministram otrdien būs jādodas bez Saeimas mandāta. 

Eiropas lietu komisijas sēdes sākumā jau kļuva skaidrs, ka apstiprināt valdības vakardienas lēmumu piekrist Eiropas Komisijas (EK) ierosinājumam papildus uzņemt 526 bēgļus būs sarežģīti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pārāk daudzo neskaidrību dēļ, kā bēgļi tiks uzņemti, opozīcija pieprasīja lemšanu atlikt, kas pārauga konfrontācijā ar komisijas vadītāju.

Ar balsu vairākumu ierosinājums nelemt par bēgļiem, tomēr tika noraidīts. Tad deputāti, kuri ir pret uzņemamo bēgļu skaita palielināšanu, izmantoja citu taktiku.

Pirmais sēdi demonstratīvi pameta Nacionālās apvienības deputāts Rihards Kols. Un drīz pēc tam viņa pēdās sekoja arī divi Zaļo un zemnieku savienības deputāti.

Viņiem pievienojās arī deputāte no partijas Saskaņa. Tādējādi komisija kļuva lemtnespējīga, jo vairs nebija kvoruma.

Daļa deputātu uzskata, ka līdz ar to valdības lēmums par papildu bēgļu uzņemšanu nav spēkā, jo galavārds jāsaka Saeimai. Taču komisijas vadītāja ir pretējās domās.

Notikušais no jauna saasinājis attiecības koalīcijā, emocionālāk noskaņotajiem Vienotības politiķiem raisot pārdomas par to, vai vispār vairs pastāv koalīcija.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl