Komentāri

Politiskā krīze atkal skārusi bagāto Pierīgas novadu Ķekavu. Par Jaunās konservatīvās partijas pamešanu paziņojušas divas domes deputātes, tostarp pašvaldības vadītāja Viktorija Baire.

Partijas vadība bija mudinājusi Bairi atstādināt domes izpilddirektora pienākumu izpildītāju Andri Volanski, kurš iesaistīts šaubīgos mēģinājumos saglabāt subsidētās enerģijas ražotāja statusu savam uzņēmumam. Volanska atstādināšanas vietā Baire izvēlējās pamest partiju.

Ķekavas novada domē pēc vēlēšanām vasarā notika varas maiņa. Par bagātās Pierīgas pašvaldības vadītāju tika iecelta Jaunās konservatīvās partijas pārstāve Viktorija Baire. Tomēr nepilnu pusgadu vēlāk viņa uzrakstījusi iesniegumu par partijas pamešanu.

Viedokļu atšķirības meklējamas OIK skandālā, kurā ierauts Baires padomnieks un domes izpilddirektora pienākumu izpildītājs Andris Volanskis.

Kā ziņoja TV3 raidījums “Nekā personīga”, viņš ir līdzīpašnieks uzņēmumam “Energo Fortis”, kas Jersikā pie Līvāniem plānoja būvēt koģenerācijas staciju. Tā laikā netika uzcelta, taču, lai nezaudētu tiesības pārdot elektrību par paaugstinātu tarifu, tika izmantota bēdīgi slavenā shēma ar ģeneratora nomu.

Šobrīd atbildīgie dienesti pārbauda, vai konkrētajā gadījumā pārkāpts likums. Līdz apstākļu noskaidrošanai konservatīvie pieprasīja Volanski atstādināt no amatiem domē, taču saņēma atteikumu.

Runa ir ne tikai par OIK skandālu, bet par Volanska ietekmi Ķekavas domē, kura esot neadekvāti liela. Pēc Bordāna teiktā, Volanskis, nevis Baire, ir īstais “lietu” kārtotājs Ķekavas domē.

Pie izpilddirektora paraksta tiesībām nu jau bijušais konservatīvās partijas biedrs esot ticis bez konkursa. Volanskis šos pārmetumus sauc par fantāzijām. Viņš tikai izpalīdzot sasirgušajiem kolēģiem domē.

Konservatīvie gan vēl mēģinās panākt Baires un Volanska nomaiņu domes amatos, taču ir maz ticams, ka tas izdosies. Pret to ir konservatīvās partijas sadarbības partneri, turklāt par izstāšanos no partijas paziņojusi arī Dzintra Medne. Tādējādi no pieciem ievēlētajiem deputātiem konservatīvajiem palikuši vairs tikai trīs.

Lasi vēl