Politiķu sarunas pirms svētkiem liecina – premjera krēslā varētu sēsties kāds no ZZS

2 komentāri
Politiķu sarunas pirms svētkiem liecina – premjera krēslā varētu sēsties kāds no ZZS
LETA

Valdības veidošanas sarunu rezultāti pirms svētkiem liecina, ka pašlaik labāko pozīciju ir izcīnījusi Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kuras kandidāts arī varētu veidot nākamo valdību. Tam atbalstu pauž Nacionālā apvienība, bet vēl tiek gaidīts, vai no vēlmes premjera amatam virzīt Solvitu Āboltiņu atteiksies Vienotība.

Izšķirošā diena sarunās varētu būt nākamā pirmdiena, 28. decembris.

Vienotība pašlaik rīko partijas valdes un frakcijas iekšējo balsojumu par atbalstu Solvitai Āboltiņai kā Ministru prezidentes amata kandidātei. Tā rezultātus partija neatklās līdz nākamajai pirmdienai, 28. decembrim. Tikmēr ZZS apspriež Jāņa Dūklava un Māra Kučinska kandidatūras uz premjera posteni.

Foto

“Jāni Dūklavu izvirza Latvijas Zemnieku savienība, Māris Kučinskis nāk no Liepājas partijas, par viņiem arī spriedīsim. Abas ir ļoti līdzvērtīgas kandidatūras, katram ir savas stiprās un arī savas vājās puses, kā jau jebkuram cilvēkam,” pauda Augusts Brigmanis, ZZS frakcijas vadītājs.

Par kandidātiem zaļie zemnieki lems 28. decembrī. Apvienības Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis tomēr pieļauj iespēju, ka pirmdien partija vēl neizvirzīs savu kandidātu. Tas būšot atkarīgs arī no koalīcijas partiju nostājas par šo kandidātu.

Video

2 komentāri