Politiķi skaidrojas par valdības laikus nepieņemtajiem lēmumiem

3 komentāri
Politiķi skaidrojas par valdības laikus nepieņemtajiem lēmumiem
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Reaģējot uz mediķu kritiku par valdības novēlotu rīcību Covid-19 nekontrolētas izplatības novēršanai, premjera Krišjāņa Kariņa partija ir neizpratnē, kāpēc briestošo krīzi nebija iespējams novērst ar slimnīcām atvēlētajiem 86 miljoniem eiro, vēsta TV3 Ziņas.

Vīrusa izplatība pārsniegusi aizvadītās ziemas rādītājus, kad spēkā bija pulcēšanās ierobežojumi un pat ieviesta komandantstunda. Turpretī šoreiz par drošības pasākumu pastiprināšanu valdība spriež tikai tagad.

Par veselības nozari atbildīgā apvienība “Attīstībai/Par!” piekrīt, ka lēmumi ir novēloti, norādot, ka veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) aicinājumi nevilcināties bija palikuši nesadzirdēti.

Lasi vēl: Latvijas medicīnā izsludināta ārkārtējā situācija

Juris Pūce, “Attīstībai/Par!” Saeimas frakcijas vadītājs

“Skaidrs, ka varēja būt ātrāka rīcība. Vēl pirms divām nedēļām mēs koalīcijā gari, gari diskutējām par noteikumiem, kā varētu organizēt tirdzniecību. Šodienas acīm raugoties uz to diskusiju, ir skaidrs, ka tas ir bijis pilnīgi bezjēdzīgi, jo šodien jau tiks pieņemti daudz stingrāki noteikumi starp tiem, kas tobrīd tika kritizēti kā pārāk stingri.”

Juris Pūce neizlēmību daļēji skaidro ar bažām, ka plašumā varētu vērsties protesti. Savukārt ”Nacionālās apvienības” līderis vērš uzmanību, ka valdībai nākas salāgot dažādu nozaru atšķirīgās intereses, kas pandēmijas laikā ir īpaši sarežģīts uzdevums.

Raivis Dzintars, ”Nacionālās apvienības” priekšsēdētājs

“Vai nu valdība tiek kritizēta par to, ka lēmumi ir neizdiskutēti un pārāk strauji, vai arī novēloti. Visa šī Covid-19 situācija – tas ir kaut kas tāds, kur nekad tu nebūsi mīļš visiem.”

Tikmēr premjera partija jau atkārtoti pauž neizpratni, kāpēc briestošo krīzi slimnīcās nav novērsis tām laikus atvēlētais papildu finansējums.

Ainars Latkovskis, “Jaunās Vienotības” Saeimas frakcijas vadītājs

”Saprotot, ka mums ar vakcināciju neiet tik ātri, valdība pieņēma lēmumu par 86 miljonu piešķiršanu slimnīcām Covid-19 gultasvietu nodrošināšanai. Kur ir šīs papildu Covid-19 gultas?”

Kā skaidro veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP), finansējums ir palīdzējis aprīkot slimnīcas, bet joprojām liela problēma ir speciālistu trūkums.

Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”), veselības ministrs

“Slimnīcu sistēma pati par sevi būtiski lielāka nepaliek. Un pati šaurākā vieta, kas mums ir, kas ietekmē mūs visvairāk, ir personāls.”

Saeimas deputātiem ir tiesības no valdības pārņemt krīzes vadību savās rokās. Parlaments apsteidzoši rīkojās pavasarī, lemjot par ierobežojumu mīkstināšanu ēdināšanas nozarē, kas izsauca pretrunīgu reakciju.

Krišjānis Feldmans, JKP Saiemas frakcijas vadītāja vietnieks

“Tas bija tikai viens mazs, neliels elements visā šajā ierobežojumu sistēmā, kur bija pietiekams zinātniskais pamatojums, lai to darītu. Un tas jau izraisīja ļoti lielas debates. Un prezidents teica, ka vispār parlaments pat nedrīkstētu iejaukties tajā procesā. Viņš teica, ka ir “parlamentārais negadījums” noticis.”

Koalīcijas partiju līderi ir pārliecināti, ka lemšanai par ierobežojumu pastiprināšanu jāpaliek valdības ziņā un Saeimai nebūtu jāiesaistās.

“Es pilnīgi uzskatu, ka šis būtu nepareizi. Tas viss ievilktos. Šeit būtu vienkārši politiskas runas no tribīnes un lozungi, nevis reāla darbība,” pauda “Jaunās Vienotības” Saeimas frakcijas vadītājs Ainars Latkovskis.

“Iesaistoties Saeimai, temps nepieaugtu. Vēl vairāk, es teikšu, mēs redzam, ka opozīcijas konstruktivitāte Covid-19 jautājumos sen vairs nav tāda, kādu mēs varbūt varējām novērot pašā sākumā, parādoties šai problēmai,” sprieda “Nacionālās apvienības” priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Arī lēmumi par vakcinācijas veicināšanu uzticēti valdībai, jo parlaments nespēja pieņemt likumu par vairākās jomās strādājošo pienākumu potēties.

3 komentāri