Politiķi nav gatavi mīkstināt patvēruma meklētāju uzņemšanas politiku

Pievienot komentāru
Politiķi nav gatavi mīkstināt patvēruma meklētāju uzņemšanas politiku
F64

Lai gan Eiropas Komisija (EK) ir izteikusi kritiku Latvijai par patvēruma meklētāju uzņemšanu, valdību veidojošās partijas nav gatavas mainīt politiku.

Vienotība uzskata, ka Briseles ziņojums ir apliecinājums tam, ka Latvija patvēruma lūdzējus pārbauda ļoti nopietni.

”Es domāju, ka tas rūpīgais darbs ir attaisnojies, jo lielā mērā šobrīd sabiedrība ir mierīga un arī uzticas mūsu iekšlietu sistēmas darbiniekiem, ka viņi savu darbu dara labi. Mums arī nevajag aizmirst, ka visas trīs Baltijas valstis tomēr dzīvojam, ja tā varētu teikt, lielās Krievijas priekškambarī. Un jebkāda situācija, kur mazinās mūsu sabiedrības uzticība mūsu iekšlietu sistēmas darbam, situāciju padara vēl trauslāku. Kritērijus nevajadzētu mainīt,” norādīja Saeimas deputāte, Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne (V).

Arī Nacionālā apvienība ir pret kritēriju mīkstināšanu.

”Bēgļu uzņemšana ir tomēr katras valsts nacionālās sabiedrības, varam teikt, vai valdības, vai parlamenta darīšana. Un mūsu pozīcija ir tāda, ka ne [Eiropas] Komisija, ne kāda cita iestāde mums nevar uzspiest neko šajā jautājumā. Kritēriji nebūtu jāpārskata. Latvija nemainīs neko savā politikā,” uzsvēra Saeimas deputāts, Eiropas lietu komisijas sekretārs Aleksandrs Kiršteins (VL-TB/LNNK).

Bet premjera partija Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) iestājas par to, ka prasības patvēruma meklētājiem tiek pastiprinātas vēl vairāk.

”Es esmu absolūti tajās pozīcijās, ka nekādi kritēriji nav jāpārskata. Mēs neesam gatavi jebkuru pieņemt. Un arī es uz priekšu uzskatu, un arī mūsu partija uzskata, ka ir ļoti rūpīgi jāizvērtē jebkura iespējamā bēgļa atrašanās Latvijā, lai viņš neradītu potenciālus draudus. Līdz ar to es tikai esmu par šo prasību vēl lielāku pastiprināšanu, nevis mīkstināšanu,” norādīja ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Divu gadu laikā Latvija apņēmusies sniegt patvērumu 531 cilvēkam. Līdz šim uzņemti tikai 53. Tiesa gan, Eiropas Savienībā ir valstis, kuras no Grieķijas un Itālijas bēgļu nometnēm tā arī nav uzņēmušas nevienu patvēruma meklētāju.

Video

Lasi vēl