Politikas pētnieks: Saliedēta sabiedrība Latvijā nav Krievijas interesēs

0 Komentāru
Politikas pētnieks: Saliedēta sabiedrība Latvijā nav Krievijas interesēs
Foto: LETA

Krievijas praktiskā darbība liecina, ka tā turpina Latvijā uzturēt sašķeltību, nevis palīdz sabiedrību saliedēt, – šodien Latvijas Kara muzejā notiekošajā starptautiskajā diskusijā 9. maijs – vēsture, politika, propaganda? Kāpēc vēsture ir arī šodiena? norādīja Austrumeiropas politikas pētījumu centra izpilddirektors Andis Kudors.

Kudors klātesošajiem interesentiem pauda uzskatu, – ja Krievija tiešām rūpētos par tautiešiem Latvijā, kāds no Krievijas premjerministriem vai prezidentiem būtu ieradies vizītē kādā no Baltijas valstīm, taču tas nav noticis.

“Līdz šim vizītēs ieradušies tikai bijušie valsts pārstāvji,” atgādināja pētnieks, piebilstot, ka sabiedrības sašķelšanu veicina arī Krievijas atbalstītas aktivitātes Latvijā, tostarp dažādu informatīvu materiālu izdale Latvijas skolās. Tas, kā norādīja Kudors, īpaši ietekmē sašķeltību Latvijas skolēnu vidū jautājumos par Latvijas okupāciju.

Kā aģentūrai LETA iepriekš skaidroja Austrumeiropas politikas pētījumu centra pārstāve Ieva Dzelme-Romanovska, pasākums iecerēts kā starptautiska un starpdisciplināra ekspertu diskusija ar mērķi skaidrot – kāpēc 9. maija nozīme Krievijā un Baltijas valstīs atšķiras, kādēļ šis datums tiek politizēts, kā šī politizācija ar klajas propagandas informācijas ietekmes rīku palīdzību tiek noformēta, kā arī to, kā tā tiek “nogādāta” dažādām auditorijām. Paredzēts, ka eksperti izvērtēs arī to, kā tā šķeļ Baltijas valstu sabiedrību un kā šis datums ir kļuvis par nozīmīgu faktoru drošības kontekstā.

0 Komentāru