Politikas kuluāros dzirdamas runas par iespējamu “KPV LV” izstumšanu no valdības

16 komentāri

Valdošās koalīcijas politiķu savstarpējās attiecībās pēdējā laikā šķiet diezgan saasinātas. Dzirdami pat visai skaļi uzbrēcieni vienam otra virzienā. Kā vienmēr šādās reizēs – izskan arī runas par iespējamām izmaiņām valdības un koalīcijas sastāvā.

Pagājusī bija visai spraiga nedēļa Latvijas politikā, vismaz retorikas līmeni. Saistībā ar ķildām ap Valsts drošības dienesta jauno ēku un atsevišķu politiķu manevriem, varējām dzirdēt, kurš kura intereses pārstāv, kurš ir vai nav melis, kurš aizsteidzies mammas apskāvienos, kā arī citas verbālas pērles, vēsta TV3 ziņas.

Vienlaikus kopš Artusu Kaimiņu un Aldi Blumbergu izslēdza no “KPV LV”, taču viņi joprojām turpina stutēt valdošo koalīciju, arvien biežāk politikas kuluāros dzirdamas runas par iespējamu “KPV LV” izstumšanu no valdības.

“Varbūt arī kaut kur mūs mēģina nedaudz piebremzēt, bet šī valdība ir viens vesels. Jau pieredzējuši politiķi un jauni, kuri vēlas savādāk strādāt. Varbūt arī šajās diskusijas veidojas kādas mazas nesapratnes,” saka Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV).

Jauno konservatīvo līderis Jānis Bordāns atzīmē, ka valdības izveidē bija vēlme ievest koalīcijā oligarhu ietekmi caur zaļzemniekiem. Bordānam izskatās, ka patlaban, iespējams, esot tāda vēlme caur “KPV LV” pārstāvjiem. Par potenciālu šīs partijas atstumšanu viņš gan nerunāja. TV3 ziņām Bordāns pauda, ka šis neesot īstais brīdis, kurā viņš to vēlētos apspriest.

“Jāļauj situācijai kļūt redzamākai. Mums iekšēji varbūt ir sajūta un novērojumi uz šiem cilvēkiem, bet tur patiešām jākļūst vairāk redzamai situācijai, lai par to mēs sāktu publiski runāt,” norāda tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

Politikas vērotājs Māris Zanders spriež, ka pamatā problēmas tomēr ir starp atsevišķiem politiķiem, nevis partijām, un straujas pārbīdes šķietot maz ticamas.

“Ja “KPV LV” no koalīcijas tiek izstumti vai panākts, ka tā aiziet, skaidrs, ka palielinās Jaunās konservatīvās partijas loma. Vai pārējie politiskie spēki to vēlas, es neesmu pārliecināts,” norāda Zanders, kurš savu skepsi pamato, atgādinot, ka arī jaunie konservatīvie pārējiem politiskajiem spēkiem ne vienmēr bijuši tie vieglākie sadarbības partneri.

16 komentāri